Silovit vstop Maribora v novo prvenstveno sezono

Nogomet 23. Jul 202319:43

Mariborčani so po težavah v uvodnem krogu kvalifikacij evropske konferenčne lige proti malteški Birkirkari, ki so jih sicer uspešno rešili, zelo prepričljivo začeli novo državno prvenstvo. Radomlje, ki lani niso izgubile zadnjih 11 prvenstvenih tekem, letos pa jih na začetku zaradi kazni ne sme voditi trener Oliver Bogatinov, so povsem nadigrali in s tremi goli Arnela Jakupovića in enim Jana Repasa zanesljivo zmagali.

Radomlje so lani v prvem krogu z zmago v Mariboru napovedale krizo takrat še aktualnega prvaka, ki ni nastopil v najmočnejši zasedbi. Tokrat mariborski trener – letos je prvenstvo na klopi začel Damir Krznar, pred novim evropskim izzivom ni zamenjal skoraj celotne enajsterice, vseeno pa je nekaj nogometašev pustil na klopi, nekaj pa jih je manjkalo zaradi poškodb.

Vsekakor pa so tisti, ki so dobili priložnost, tekmece vzeli mnogo bolj resno kot na uvodu lanske sezone. O tem priča tudi pritisk v prvih minutah, ko so si tudi pripravili tri lepe priložnosti. Najlepšo v tretji Ivan Brnić, ki ni izkoristil poigravanja domače obrambe. Marin Laušić je pred kazenskim prostorom namreč ukradel žogo Vicku Ševlju, podal žogo do hrvaškega rojaka, ta je z leve strani neoviran prišel pred domačega vratarja Luko Baša, ki pa je dobil medsebojni dvoboj. Baš se je izkazal tudi po strelu Itsukija Urate, Marku Božiću, nekdanjemu igralcu Radomelj, pa je strel blokirala že obramba.

Radomljani so tako preživeli napade Mariborčanov, za nekaj časa umirili igro, nekajkrat tudi prišli pred tekmečeva vrata, a prave priložnosti si niso priigrali. Mariborčani so še naprej imeli terensko premoč, ki so jo v 28. tudi oplemenitili z vodstvom. Predložek Martina Milca z desne strani je iz neposredne bližine izkoristil Jakupović.

Isti igralec je v 36. minuti povišal vodstvo, ko so gosti domačo obrambo ugnali v treh potezah. Luka Uskoković je z dolgo podajo s svoje polovice lepo našel Brnića, ta je še v zraku z leve strani poslal žogo pred vrata, Jakupović pa je v lanskem slogu Žana Vipotnika v polno zadel še drugič. To bi bilo že do odmora lahko tudi višje, kajti Mariborčani imeli še nekaj polpriložnosti, najlepšo Uskoković, ki je z glavo streljal mimo gola.

Dokončno je bilo vprašanje zmagovalca rešeno v 62. minuti, ko je po prekršku Tina Hrvoja nad Laušićem in dolgotrajnem ogledu posnetka sodnik David Šmajc dosodil enajstmetrovko, ki jo je za svoj tretji gol uspešno izvedel Jakupović.

Takoj zatem so bili blizu zadetka tudi Radomljani, nekdanji igralec Maribora Nino Kukovec je z glavo žogo poslal v vratnico. Vendar to ni bila napoved za kakšno ofenzivo na mariborska vrata. Štajerci so zanesljivo nadzorovali položaj na igrišču, bili še naprej nevarnejši, težave je obrambi povzročal predvsem Brnić. A za četrti gol sta vendarle poskrbela druga igralca, tokrat rezervista Aljaž Antolin in Repas. Prvi je bil asistent, drugi pa je lepo s prsmi umiril žogo in z močnim udarcem postavil končni izid.

Maribor bo v naslednjem krogu gostil Aluminij, Radomlje bodo gostovale v Kopru.

Radomlje – Maribor 0:4 (0:2)

* Stadion v športnem parku Domžale, gledalcev 400, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Mežnar.
* Strelca: 0:1 Jakupović (28.), 0:2 Jakupović (36.), 0:3 Jakupović (62.), 0:4 Repas (88.).
* Radomlje: Baš, Ševelj, Korun (od 67. Malenšek), Zulić (od 67. Gorenc Stankovič), Hrvoj, Gnjatić, Nuhanović, Letaj (od 67. Marković), N’Landu, Krolo (od 80. Posavac), Kokovec (od 80. Davidović).
* Maribor: Jug, Milec (od 67. Žinič), Mitrović, Uskoković, Urata (od 67. Strajnar), Laušić (od 77. Skuka), Lorber (od 83. Antolin), Jakupović, Božić (od 67. Repas), Brnić, Kolar.
* Rumeni karton: Hrvoj.

KONEC TEKME!

88. minuta: GOOOL!!! Maribor je napolnil mrežo Radomelj, ki sedaj zaostajajo že z 0:4. Pod četrti gol vijoličnih se je podpisal Jan Repas.

64. minuta: Po še tretjem prejetem zadetku so prvič resneje zapretile tudi Radomlje. Z glavo je streljal Kukovec, a mu je gol preprečila vratnica.

62. minita: GOOOL!!! 3:0 za Maribor! Po prekršku nad Laušičem v kazenskem prostoru Radomelj je najstrožjo kazen izvajal Jakupović in vpisal hat-trick!

36. minuta: GOOOL! 2:0 za Maribor! Arnel Jakupović se je še drugič vpisal med strelce. Tokrat je po vnovično dobrem utekanju izkoristil lepo podajo Ivana Brnića.

28. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Maribor! Martin Milec je poslal odličen predložek v kazenski prostor domačih, kjer je bil najspetnejši Arnel jakupović in popeljal Maribor v vodstvo.

9. minuta: Sijajen strel Itsukija Urate od daleč, a še boljša obramba Baša.

7. minuta: Proti vratom Radomljanov je sprožil Božić, a je bil vratar na mestu.

3. minuta: prva priložnost za Mariborčane. po napaki v obrambi Radomljanov je do žoge prišel Brnić, a le nekaj metrov streljal preslabo, da bi premagal domačega vratarja Lujo Baša.

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Radomljani začenjajo proti Mariboru, ki so ga lani na začetku sezone že presenetili. “Sezono začenjamo z idejo obstanka v ligi. Mariboru želimo, da pride čim dlje na evropski poti in morda malo spregleda ta prvi domači krog. Veliko fantov nas je zapustilo. Novi še nimajo toliko prvoligaških izkušenj, imajo pa željo po dokazovanju,” pravi Oliver Bogatinov.

Mariborski trener Damir Krznar je na novinarsko konferenco prišel neposredno z letališča po četrtkovi tekmi na Malti: “Maribor ima vedno sveti cilj, to je boj za naslove. Seveda smo še v Evropi, imamo dve fronti in ne bo lahko. V moštvu je nekaj sprememb, imamo pa 16 ali 20 igralcev, ki jih lahko rotiramo, kar bo nujno, dokler smo v Evropi. In upam, da bo to trajalo čim dlje. A brez ozira na evropska tekmovanja, domača liga je vedno na prvem mestu. Verjamem, da imamo kakovost in da bomo to pokazali že v nedeljo.”