Slovenca zablestela na Slovaškem, eden nase opozarja na Poljskem

Nogomet 18. Dec 202312:43 0 komentarjev
Adrian Zeljković je bil junak pomembne zmage Spartaka. FOTO: Profimedia.

Slovenski vezist Adrian Zeljković je spet opozoril nase v prvi slovaški ligi, zabil je gol za pomembno zmago Spartaka iz Trnave. Na Slovaškem je z dvema goloma v majici Košic zablestel tudi napadalec Žan Medved. Še drugič v tem tednu je za tamkajšnjega velikana varšavsko Legio na Poljskem zadel Blaž Kramer.

Mladi slovenski defenzivni vezist Adrian Zeljković, s katerim smo se pogovarjali pred kratkim, je spet opozoril nase v prvi slovaški ligi.

Zabil je edini gol na tekmi Spartaka proti ekipi Michalovce v Trnavi. V polno je meril v sodnikovem dodatku prvega polčasa in svoji ekipi prinesel pomembne tri točke. Igral je vso tekmo.

To je bil tretji gol za mladega slovenskega reprezentanta v 15 nastopih v prvi slovaški ligi, v katero se je iz sežanskega Tabora preselil letos poleti.

Za odličen nastop ga je algoritem Sofascore nagradil z oceno 8,1, ki mu je prinesla mesto v idealni enajsterici 18. kroga slovaške prve lige.

Team of the Week provided by Sofascore

V njej najdemo še enega Slovenca, in sicer napadalca Žana Medveda, ki je zabil oba gola za Košice ob remiju proti Ružomberoku z 2:2 pred domačimi navijači. Zadel je že teden pred tem, trenutno pa je pri petih prvenstvenih golih v 15 nastopih. Za odličen nastop je prejel oceno 8,2.

Ob tem velja omeniti, da je na Slovaškem prejšnji konec tedna nase močno opozoril še en stari znanec slovenskega nogometa, Hrvat Marko Tolić, nekdanji član Maribora, je dosegel oba gola za Slovan, ki je v Bratislavi z 2:1 premagal Dunajsko Stredo in hitro pozabil na evropski poraz, ki ga je na istem stadionu v četrtek doživel proti Olimpiji.

Za Slovan je vso tekmo odigral tudi slovenski branilec Kenan Bajrić.

Slovan je na lestvici vodilni, Spartak je z devetimi točkami manj tretji, Košice pa so na desetem mestu.

Veselje Blaža Kramerja po golu v mreži Cracovie. FOTO: Profimedia.

Blaž Kramer je za Legio zadel v Evropi in tudi prvenstvu

Vesti o golu Slovenca pa prihajajo tudi s Poljske, kjer se je z golom pri zmagi Legie v Varšavi nad Cracovio izkazal Blaž Kramer. Na igrišče je prišel v 63. minuti, v 86. minuti pa po uspešno izvedeni enajstmetrovki postavil končni izid.

To je bil drugi prvenstveni gol sezone nekdanjega napadalca Züricha in Aluminija v tej sezoni, ob tem pa je treba dodati, da se je z golom izkazal tudi tri dni pred tem, ko je zadel pri zmagi Legie nad AZ Alkmaarjem v evropski konferenčni ligi.

S to zmago se je poljski velikan, ki je v prvenstvu trenutno sicer šele na petem mestu, uvrstil v izločilne dele tretjerazrednega evropskega klubskega tekmovanja.