Slovenija premagala Hrvaško!

FIFA Svetovno Prvenstvo 24. Mar 202121:42 > 22:42 0 komentarjev
Sandi Lovrić
Verjamemo, da Sandi Lovrić s slovensko reprezentanco potuje proti velikem tekmovanju.

Slovenska nogometna reprezentanca je kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2022 začela z zmago proti svetovni podprvakinji Hrvaški z 1:0. Edini zadetek je dosegel Sandi Lovrić.

Slovenski selektor Matjaž Kek je izbral naslednjo začetno enajsterico: Oblak – Stojanović, Blažič, Mevlja, Balkovec – Bijol, Lovrić, Kurtić – Iličić, Šporar, Bohar. Hrvaška je srečanje začela v postavi Livaković – Vrsaljko, Lovren, Vida, Barišić – Brozović, Kovačić – Modrić, Vlašić, Perišić – Kramarić. Hrvaški kapetan Luka Modrić je s 134. nastopom izenačil rekord Darija Srne.

Hrvati so si hitro ustvarili dve lepi priložnosti. V 7. minuti je Andrej Kramarić z roba kazenskega prostora streljal malce mimo vrat, tri minute kasneje pa je po poskusu Nikole Vlašića Jana Oblaka rešila vratnica.

LOVRIĆ ZADEL ZA VODSTVO

Slovenija, ki Hrvaške na uradnih tekmah ni še nikoli premagala, je v vodstvo prišla v 15. minuti. Po akciji Iličića in Šporarja je do žoge na robu kazenskega prostora prišel Sandi Lovrić. Po njegovem strelu se je žoga od noge branilca odbila mimo nemočnega vratarja Livakovića za 1:0 za Slovenijo. Za Lovrića, ki bo v nedeljo dopolnil 23 let, je bil to drugi zadetek v reprezentančni majici.

Josip Iličić je imel v 43. minuti po hitrem protinapadu priložnost, da prednost podvoji, vendar je streljal čez vrata in po prvem delu je Slovenija vodila z 1:0.

Prvo priložnost v drugem delu je imel v 53. minuti za Hrvaško Oršić, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, vendar je njegov poskus z 20 metrov Oblak brez težav ubranil. V 59. minuti je z desne strani poskusil Andraž Šporar. Potem, ko se je žoga v loku odbila od noge branilca, se je moral pošteno potruditi vratar Livaković. V 63. minuti je z leve strani močno streljal Perišić, znova pa se je izkazal Oblak.

Med 64. in 69. minuto je selektor Kek opravil tri menjave. Namesto Boharja je vstopil Črnigoj, namesto Šporarja Kramer in namesto Bijola Vetrih.

V 76. minuti je Jan Oblak pravočasno stekel iz vrat in posredoval pred Budimirjem, ki pa je nad slovenskim vratarjem napravil grd prekršek za rumen karton. Dve minuti kasneje je imel veliko prostora za strel Blaž Kramer, vendar je meril naravnost v vratarja Livakovića.

V 87. minuti je Matjaž Kek opravil še zadnji menjavi. Namesto Lovrića je na igrišče prišel Bajrić, Iličića pa je zamenjal Skubic. V 89. minuti je imel veliko priložnost za drugi gol Kramer, vendar je sprožil mimo gola. Hrvati so na koncu močno pritisnili, vendar ostalo je pri veliki zmagi Slovenije.

Kapetan Jan Oblak je po tekmi povedal: “Mislim, da smo odigrali super tekmo, na igrišču smo stali tako, kot je treba. Tekmo smo morda začeli malce sramežljivo, s strahom, ki pa ni bil potreben. Na koncu je izid 1:0 zaslužen.”

Slovenija je tako prvič v svoji zgodovini premagala Hrvaško (prej 5 porazov in 3 neodločene). Na preostalih srečanjih skupine H je Rusija premagala Malto s 3:1, Slovaška in Ciper pa sta igrala 0:0.