Turki s hat trickom Yilmaza premagali Nizozemce

FIFA Svetovno Prvenstvo 24. Mar 202120:16 0 komentarjev
Turčija Nizozemska

Na prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 je v skupini G Turčija s 4:2 premagala Nizozemsko. Burak Yilmaz je dosegel tri zadetke.

Turčija je na stadionu Atatürk začela odlično in povedla v 15. minuti. Hakan Calhanoglu je podal Buraku Yilmazu, ki je streljal z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od enega branilcev in vratar Tim Krul je bil brez moči – 1:0.
V 34. minuti je Donyell Malen v dvoboju v kazenskem prostoru naredil prekršek in sodnik Oliver je dosodil enajstmetrovko za Turke. Zanesljivi izvajalec je bil Burak Yilmaz in Turki so vodili z 2:0.
Domača reprezentanca je takoj po začetku drugega dela še povečala svoje vodstvo. Prostor za strel si je v kazenskem prostoru ustvaril Hakan Calhanoglu in zadel za visokih 3:0.
Nizozemci so nato vajeti igre prevzeli v svoje roke in silovito napadli ter nizali priložnosti. Trud je bil poplačan z dvema zadetkoma v le dveh minutah. Najprej je v 75. minuti Memphis Depay poslal predložek na nogo Davyju Klaassenu, ki je lepo zadel. Le minuto kasneje je Luuk de Jong zadel še drugič in Nizozemska je bila zraven. Igralci v oranžnem so nadaljevali z napadi za izenačenje, vendar je proti toku igre Turčija prišla do novega gola. Po prekršku Wijnalduma je prosti strel z 18 metrov izvedel Burak Yilmaz in mrežo zatresel še tretjič za 4:2.

Nizozemci so nato nadaljevali z napadi, vendar so bili vsi njihovi poskusi zaman. V sodnikovem dodatku so imeli celo enajstmetrovko, vendar je Ugurcan Cakir ubranil strel Memphisu Depayu in Turčija se je veselila velike zmage. Yilmaz je postal prvi Turek, ki je na mednarodnih tekmah dosegel tri zadetke po več kot sedmih letih.