Slovenci boljši od San Marina, Kazahstan presenetil Dance

Nogomet 26. Mar 202322:35 > 22:45 0 komentarjev
Benjamin Šeško

Slovenska nogometna reprezentanca je dobila še drugo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024. Po uvodnem uspehu v Kazahstanu so bili Slovenci v Stožicah z 2:0 (0:0) boljši od San Marina. V Astani so Kazahstanci presenetljivo ugnali Dance s 3:2.

Slovenski nogometaši so upravičili vlogo velikega favorita, a so se kljub na papirju veliko slabšem tekmecu morali za zmago pošteno potruditi.  Čeprav so imeli občutno terensko premoč, pa v prvem polčasu mreže gostov niso uspeli zatresti. To jim je uspelo šele v drugem, ko jih je v 56. minuti s precejšnjo mero sreče v vodstvo popeljal Benjamin Šeško, končni izid pa je nato v 60. z avtogolom postavil Roberto Di Maio.

Slovenija je sicer na tekmi, ki si jo je ogledal tudi predsednik Evropske nogometne zveze Aleksander Čeferin, prevladovala tako v strelih (25:1) kot v posesti (68:32 odstotkov) ter proti San Marinu vpisala še šesto zmago.

Naslednji preizkušnji v skupini H bosta na sporedu junija, 16. bo Slovenija gostovala na Finskem, 19. pa bo gostila Dansko. Ta je danes izgubila v Kazahstanu z 2:3. Ob 20.45 se bosta merili še Severna Irska in Finska.

Kazahstanci presenetili Dance, zmaga Finske

Za veliko presenečenje je v Astani poskrbela reprezentanca Kazahstana, ki je s 3:2 premagala favorizirano Dansko. Skandinavci so po zadetkih Rasmusa Hojlunda prvi polčas dobili z 2:0, v drugem delu pa povsem odpovedali, prejeli kar tri zadetke in klonili z 2:3. Junaki domaže zasedbne so bili Bakhtijor Zajnutdinov, Askhat Tagjbergen  in Abat Ajmbetov, ki so zadeli v 73., 86. in 89. minuti.

Do prve zmage v kvalifikacije je prišla Finska, ki je v gosteh premagala Severno Irsko z 1:0. Po uvodnem porazu proti Danski jim je tri točke z golom v 28. minuti zagotovil Benjamin Kallman.