Slovenski reprezentant se je vrnil z dvema zadetkoma (VIDEO)

Nogomet 26. Nov 202311:34 0 komentarjev
Žan Celar navdušuje v dresu Lugana. FOTO: Profimedia

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Celar v odločilnih tekmah za preboj na EURO 2024 proti Danski oziroma Kazahstanu sicer ni sodeloval, je pa zato včeraj svoje delnice močno dvignil s predstavo v švicarskem prvenstvu. Ob zmagi s 5:0 njegovega Lugana pri Yverdonu je dosegel dva zadetka. Vseh pet golov je padlo v drugem polčasu.

Matjaž Kek ga ta mesec izjemoma ni vpoklical, saj Celar za reprezentančno akcijo še ni bil 100-odstotno pripravljen, očitno je s 24-letnim ‘otrokom’ Šenčurja zdaj vse v najlepšem redu.

V dresu svojega kluba je izdatno pripomogel k zmagi proti sosedu na prvenstveni razpredelnici, v razmaku treh minut zadel za 2:0 in 3:0, Lugano pa je z zmago preskočil Yverdon in se znašel na 6. mestu švicarskega državnega prvenstva. Celar je v letošnji sezoni švicarske lige dosegel pet golov, še tri pa je dodal v pokalnem tekmovanju. Za ilustracijo – v pretekli sezoni se jih je nabralo kar 16!

Oba včerajšnja zadetka Celarja:

Nekdanji nogometaš Maribora, Rome, Cittadelle in Cremoneseja bo imel kmalu priložnost za dokazovanje proti reprezentančnemu kolegu, saj švicarski klub med tednom čaka evropska preizkušnja proti novemu norveškemu prvaku Bodo/Glimtu, kjer si kruh služi Nino Žugelj.