Slovenski šov v Atenah, vse tri gole so zabili Slovenci

Nogomet 15. Dec 202218:45 > 16. Dec 2022 13:16 0 komentarjev
Andraž Šporar se je razveselil novega gola za Panathinaikos. FOTO: Guliverimages.

Panathinaikos je nadaljeval odlične rezultate in po enomesečnem premoru v osmini finala s 3:0 premagal Volos Matica Kotnika. Med strelce so se vpisali tako Andraž Šporar kot Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič. Čeprav je izgubil, je bil med najboljšimi pri gostih slovenski vratar.

Panathinaikos, ki po 13 krogih v grški prvi ligi vodi z osmimi točkami prednosti, je danes po enomesečnem premoru nadaljeval z za zdaj sijajno sezono 2022/23 in ostal na zmagovitih tirih. V prvoligaškem obračunu osmine finala grškega pokala je pred domačimi navijači s 3:0 premagal Volos.

Junaki nove zmage se bili trije slovenski reprezentanti, ki nosijo zeleno-beli dres. Mrežo gostov je v šesti minuti dodatka prvega polčasa načel Andraž Šporar, ki je z nekaj metrov v mrežo pospremil predložek s strani.

V 54. minuti je po lepem strelu od daleč zadel še Adam Gnezda Čerin, pet minut pozneje pa je, tudi on po strelu od daleč, zadel še Benjamin Verbič.

Šporar, ki je prišel do osmega gola za Panathinaikos, je igral do 65. minute. Verbič, v Grčiji je zadel tretjič, je bil na igrišču do 68. minute, medtem ko je Gnezda Čerin, ki je za Panathinaikos zadel drugič, igral do konca.

Na igrišču stadiona Apostolisa Nikolaidisa je bil še en slovenski akter. Vrata Volosa je branil Matic Kotnik, ki je bil kljub trem prejetim golom med vidnejšimi na igrišču. Zbral je šest obramb in nekajkrat rešil svoje moštvo, da ni prejelo še kakšen gol.