Frankie junak Barce, Real pred blamažo rešil Militao

La liga 23. Jan 202222:50 > 23:02 0 komentarjev

Elche je bil v 22. krogu španske La lige na pragu senzacije sredi Madrida. V 76. minuti so gostje, ki so iz dveh strelov dvakrat zadeli, po golu Pera Mille vodili že z 0:2. Real Madrid se je kljub temu izvlekel. Luka Modrić je znižal z najstrožje kazni, točko pa Realu v 92. minuti z glavo priboril Eder Militao. Real ostaja vodilni v ligi s 50 točkami. Medtem je Barcelona po zmagi pri Alavesu (0:1), zmagoviti gol je v 87. minuti dosegel Frenkie de Jong, na 7. mestu lestvice.

Neverjeten preobrat Atletica

Izjemno razburljivo je bilo dogajanje na španskih zelenicah tudi v soboto. Ko se je v Madridu začel sodnikov dodatek tekme, je Atletico še izgubljal z 2:1. Na koncu je na tekmi proti Valencii osvojil vse tri točke. V 91. minuti je Angel Correa izenačil, v 93. minuti pa je Hermoso zadel za zmago.

Real Betis je na prvi tekmi 22. kroga s 4:1 ugnal Espanyol in se utrdil na tretjem mestu lestvice La lige. Cadiz je z 2:0 dobil derbi dna lestvice proti Levanteju in mu ušel na štiri točke prednosti. Na stadionu Sanchez Pizjuan je Celta Vigo odščipnila točko Sevilli, ki ostaja na drugem mestu. Real Sociedad ni uspel premagati Getafeja, Athletic iz Bilbaa pa je minimalno ugnal Rayo Vallecano.