Barcelona po kolapsu okronala Real

La liga 5. Maj 202422:54 > 23:04 0 komentarjev
Real Madrid
Real Madrid Foto: Profimedia

Nogometaši Real Madrida so 36. postali prvaki Španije. Naslov so si zagotovili štiri kroge pred koncem prvenstva. Beli balet je zanesljivo odpravil Cadiz, nato pa mu je do predčasne potrditve naslova pomagala kar Barcelona, ki je v drugem polčasu kapitulirala in z 2:4 izgubila proti Gironi.

Zasedba Carla Ancelottija ima štiri tekme pred koncem neulovljivih 13 točk prednosti pred drugouvrščeno Girono, ki je še drugič v tej sezoni premagala zasedbo iz katalonske prestolnice. Tudi na Montjuicu v Barceloni je slavila s 4:2.

Barcelona je na stadionu Montilivi v Gironi vodila 1:0 in 2:1. Uvodni gol je dosegla že v tretji minuti (Andreas Christensen), a je Girona izenačila le minuto za tem, na 2:1 pa je povišala na koncu prvega polčasa s strelom Roberta Lewandowskega z enajstih metrov.

V drugem polčasu je Girona deklasirala zasedbo Xavija Hernandeza. Dvakrat je zadel Portu (65., 75.), enkrat pa Miguel Gutierrez (67.).

Girona, ki šele četrto sezono v zgodovini nastopa med špansko elito, si je z zmago tudi teoretično zagotovila nastop v evropski ligi prvakov v naslednji sezoni. Pred Bilbaom na petem mestu ima 13 točk prednosti.

Barcelona je doživela novo razočaranje in postavila pod vprašaj drugo mesto, ki v naslednji sezoni prinaša nastop v španskem superpokalu. Za Girono ima zdaj točko zaostanka.

Real Madrid je suvereno prišel do 27. zmage. Vse tri zadetke proti Cadizu, ki mu grozi izpad v drugo ligo, je dosegel v drugem polčasu. Zadeli so Brahim Diaz (51.), Jude Bellingham (68.) in Joselu (93.).

Atletico do pomembne zmage

Pomembno zmago v boju za prva štiri mesta v LaLigi, ki vodijo v ligo prvakov, je zabeležil Atletico Madrid. Na Mallorci je zmagal 1:0, kar pomeni, da ima pred petouvrščenim Bilbaom še naprej šest točk prednosti.

Edini zadetek na tekmi je zabil Rodrigo Riquelme v 5. minuti.

Jan Oblak je desetič v tej sezoni španskega prvenstva ohranil mrežo nedotaknjeno, na skupno petdesetih tekmah Atletica v vseh tekmovanjih pa je bil trinajstič nepremagan.