Spektakularen gol Zajca za preobrat Fenerbahčeja (VIDEO)

Nogomet 10. Apr 202323:58 0 komentarjev
Miha Zajc
Miha Zajc se je izkazal s spektakularnim golom. FOTO: Guliverimages.

Miha Zajc je začel preobrat Fenerbahčeja na poti do pomembne zmage v gosteh proti Karagumruku v turški ligi. Slovenski vezist je poskrbel za spektakularen gol.

Miha Zajc je na gostovanju Fenerbahčeja pri Karamgumruku na igrišče prišel ob polčasu, ko je njegova ekipa zaostajala za 0:1, potem pa po šestih minutah igre, v 51. minuti, s strelom od daleč s spektakularnim golom zadel za 1:1.

Gostje so do drugega gola prišli v 78. minuti, ko je zadel Madžar Attila Szalai, in osvojili pomembne tri točke, s katerimi so ohranili šest točk zaostanka za vodilnim Galatasarayjem. Fenerbahče, 19-kratni turški prvak, je na drugem mestu.

Slovenski reprezentant Zajc je prišel do drugega prvenstvenega gola sezone v 18 nastopih, v katerih pa je zbral le 896 minut igre. Enkrat je zadel še v evropski ligi in enkrat v turškem pokalu. V vseh tekmovanjih skupaj je v 27 tekmah zabil štiri gole in prispeval še tri asistence.

Gol Mihe Zajca:

Zajc je zadetek dosegel s 23 metrov, pri udarcu pa je žoga na neki točki dosegla hitrost 111 km/h, so izmerile naprave, ki jih uporabljajo v turškem državnem prvenstvu. “To je bil eden izmed treh najlepših golov v moji karieri,” je po tekmi povedal slovenski reprezentant.