Šporar spet junak enega največjih evropskih derbijev (VIDEO)

Nogomet 9. Apr 202323:23 0 komentarjev

Andraž Šporar je v polno meril še na drugi tekmi v nizu v grškem prvenstvu. Zadel je pri zmagi na enem največjih evropskih derbijev, njegov Panathinaikos je proti Olympiakosu prišel do pomembne zmage v lovu na prvenstveni naslov.

Panathinaikos se v Grčiji poteguje za 21. naslov grškega prvaka, na katerega pa čaka že dolgih 13 let. Zelo pomembno zmago je dočakal danes, ko je pred svojimi navijači na največjem grškem derbiju z 2:0 premagal najbolj trofejen grški klub Olympiakos, ki ima že kar 47 prvenstvenih lovorik.

Olympiakos je po porazu izgubil stik z vodilnima, za Panathinaikosom in AEK, ki imata isto število točk, zaostaja za šest točk.

Pri veliki zmagi Panathinaikosa sta zelo pomembno vlogo odigrala tudi slovenska reprezentanta Adam Gnezda Čerin, ki je bil na igrišču 84 minut, in Andraž Šporar, ki je igral 69 minut, v prvem polčasu pa svoj klub popeljal v vodstvo.

Zadel je v 28. minuti za 1:0, ko je spretno kaznoval napako izkušenega nasprotnikovega branilca, nekdanjega člana londonskega Arsenala in Borussie Dortmunda Sokratisa Papastathopoulosa in rutinirano zadel. To je bil njegov drugi gol v nizu, v prvenstvu pa jih je zdaj dosegel okroglih deset in je četrti najboljši strelec v ligi.

Gol Andraža Šporarja:

Zanimivo je, da je nekdanji kapetan Olimpije na svojem tretjem derbiju proti Olympiakosu, ki je eden najbolj vročih v Evropi, zadel še drugič.  V polno je meril tudi novembra lani ob gostujočem remiju z 1:1.

Benjamin Verbič pri Panathinaikosu tokrat ni igral, vso tekmo je presedel na klopi.

Brez Slovencev na “slovenskem” obračunu

V Grčiji smo danes videli tudi obračun dveh klubov, pri katerih sta še dva slovenska nogometaša, a ob zmagi Paoka s 4:2 nad Volosom Slovencev na igrišču nismo videli.

Jasmina Kurtića pri zmagovalcih ni bilo niti na klopi, vratar Volosa Matic Kotnik pa se je moral sprijazniti z vlogo rezervista.