Zvezdnik Reala po tekmi napadel nogometaša nasprotne ekipe

La liga 9. Apr 202318:30 0 komentarjev

Tekma med Real Madridom in Villarrealom je postregla s pestrim dogajanjem po odigranih 90 minutah. Po obračunu je namreč vezist madridskega Reala Federico Valverde udaril Alexa Baeno, ki sicer igra za Villarreal.

Incident se je zgodil po tekmi, ki jo je Villarreal dobil z dvema goloma v zadnjih 20 minutah. Agresija je presenetila igralce rumene podmornice, ki so se v tistem trenutku veselili treh točk.

24-letni Valverde je Baeno, španskega reprezentanta do 21 let, napadel in udaril na območju, kjer parkirajo avtobusi gostujočih ekip.

Baena je bil pozneje viden z oteklo ličnico.

Vezist madridskega Reala je odreagiral tako burno, ker naj bi član Villarreala izrekel žaljive pripombe o njegovem nerojenem otroku.

Po poročanju španske Marce je Baena žaljivke prvič izrekel med tekmo Villarreala proti madridskemu Realu 19. januarja, ko so galaktiki prišli do zmage s 3:2.

Takrat naj bi vezist Villarreala na tekmi španskega kraljevega pokala brcnil Valverdeja in mu rekel: “Zdaj joči, ker se tvoj sin ne bo rodil.”

Baena in njegovi predstavniki so vse obtožbe odločno zanikali.

Nogometaš Villarreala podal prijavo policiji

Glede na to odločitev igralca Villarreala bo zadeva sedaj potekala po sodni poti in se bo oddaljila od športnega pravosodja.

Alex Baena, igralec Villarreala, je dan po incidentu na policijo vložil pritožbo zoper Valverdeja.

Glede na to odločitev bo primer med nogometašema obravnavalo sodišče in bo izvzet iz sistema športnega pravosodja, zato Urugvajec po vsej verjetnosti ne bo deležen nobene športne sankcije. Da bi se to zgodilo, bi moral Baena vložiti pritožbo zoper urugvajskega igralca pri tekmovalnem odboru LaLige.