Srbija odčitala lekcijo Švedom, zgodovinska zmaga Hrvatov (VIDEO)

Nogomet 8. Jun 202421:30 1 komentar

Danska nogometna reprezentanca je na zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom v Nemčiji doma premagala Norveško s 3:1 (2:0). Z lepo popotnico na euro potuje tudi Srbija, ki je v gosteh s 3:0 ugnala Švedsko.

Od reprezentanc v skupini C tako Danci in Srbi najbolj zadovoljni potujejo v Nemčijo, medtem ko je Slovenija danes na zadnji tekmi v Stožicah remizirala proti Bolgariji (1:1), prvi favoriti Angleži pa so dan prej doma celo izgubili proti Islandiji.

Selektor Srbije Dragan Stojković bo lahko po porazu proti Avstriji (1:2) bolj zadovoljen odpotoval v Nemčijo. Njegovi varovanci so pred 47.000 gledalci v Solni s prav tako učinkovito predstavo premagali Švede. V prvem polčasu je edini gol dosegel Sergej Milinković-Savić (18.), v drugem pa sta bila natančna še Aleksandar Mitrović (60.) in rezervist Dušan Tadić (70.).

Danska je na stadionu Broendbyja v Koebenhavnu z učinkovito predstavo premagala Norveško. Čeprav so imeli ti večjo posest žoge in nekaj priložnosti, sta že v prvi polovici prvega polčasa za 2:0 zadela Pierre-Emile Hoejbjerg (12. minuta) in Jannik Vestergaard (21.).

V drugem polčasu je za Norvežane v 65. minuti zadel Erling Haaland, a so po pregledu posnetka gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Se je pa zvezdnik Manchester Cityja na pravem mestu znašel v 72. minuti in znižal izid. Za končnih 3:1 je zadel rezervist Yussuf Poulsen.

Prva dvoboja skupine C bosta 16. junija. Ob 18. uri bo v Stuttgartu tekma Slovenija – Danska, tri ure kasneje pa se bosta v Gelsenkirchnu pomerili Srbija in Anglija. Slovenija bo nato 20. junija v Münchnu izzvala Srbijo, 25. pa v Kölnu še Anglijo.

Na preostalih zanimivejših pripravljalnih tekmah je Madžarska s 3:0 premagala Izrael, Švica in Avstrija sta se razšli brez zmagovalca (1:1), Hrvaška pa je v Lizboni prvič v zgodovini ugnala Portugalsko z 2:1. Pred tem so proti njim vpisali šest porazov in remi.