Tekma Mure zaradi ruskih protestov predčasno končana

Nogomet 28. Jan 202419:20 0 komentarjev

Zadnja pripravljalna tekma Mure v Turčiji se ni izšla po načrtu. Črno-beli so se pomerili z ruskim Arsenalom iz Tule, tekma pa je bila predčasno končana v 85. minuti srečanja, ko so imeli Sobočani na voljo enajstmetrovko, Rusi pa so protestno odkorakali z zelenice.

Nogometni klub Arsenal Tula trenutno igra v ruski drugi ligi.

Slovenski prvoligaš iz Murske Sobote in ruski klub sta se pomerila na pripravljalni tekmi v Turčiji.

Čeprav je šlo za prijateljski obračun, pa se tekma ni končala v prijateljskem duhu, saj so Rusi protestno odkorakali z igrišča, potem ko se niso strinjali s sodniško odločitvijo.

Nogometaši Mure se sedaj že lahko ozirajo proti Sloveniji, že 11. februarja jih čaka prva tekma spomladanskega dela Prve lige Telemach. Sobočani se odpravljajo na gostovanje k vodilnemu Celju.

nogomet nk maribor ante šimundža

Maribor zaklenil vrata proti ukrajinskemu prvaku

Tudi vijoličasti nadaljujejo s pripravami na spomladanski del sezone. Varovanci Anteja Šimundže so se pomerili z ukrajinskim prvakom – Šahtarjem iz Donjecka.

Zanimivo, tekma je trajala kar 120 minut, gledalci pa v dobrih dveh urah nogometa niso videli zadetka. Tekma se je končala z začetnih 0:0.

V vrste Maribora se je po daljši poškodbi vrnil Martin Milec.