Celar zablestel v Švici, Matavž zadel na Hrvaškem

Nogomet 28. Jan 202417:12 0 komentarjev
Žan Celar nadaljuje s tresenjem nasprotnikovih mrež v Švici. FOTO: Profimedia.

Žan Celar je zabil nova dva gola v prvi švicarski ligi pri zmagi Lugana nad St. Gallenom. Tim Matavž se je med strelce vpisal v prvi hrvaški ligi pri porazu Gorice proti zagrebški Lokomotivi.

Lugano, ki je z zmago skočil s šestega na peto mesto, je danes v prvi švicarski ligi pripravil presenečenje in v gosteh s kar 4:1 premagal St. Gallen, ki je na drugem mestu in se bori za naslov.

Lugano je do treh točk prišel v veliki meri po zaslugi slovenskega napadalca Žana Celarja, ki je zabil dva gola, sodeloval pa tudi v akciji za tretjega. Slovenski reprezentant je v 73. minuti zadel za vodstvo Lugana z 2:1, v 93. minuti pa postavil končni izid.

Celar je zdaj pri osmih prvenstvenih golih v tej sezoni, skupaj pa jih je dosegel 12. Enega je pristavil še v evropski konferenčni ligi, tri pa v švicarskem pokalu.

Matavž po asistenci nekdanjega člana Olimpije

Na Hrvaškem je v polno meril tudi nekdanji reprezentant Tim Matavž, ki je zadel pri domačem porazu Gorice proti zagrebški Lokomotivi z 1:1. V 19. minuti je izenačil izid na 1:1, gostje, ki so v prejšnjem krogu šokirali prvaka Dinamo, pa so v drugem polčasu prišli do zmagovitega gola, pod katerega se je podpisal nekdanji napadalec Celja Duje Čop.

Ob tem velja omeniti, da je Matavžu, ki je bil na igrišču do 77. minute, za gol asistiral nekdanji nogometaš Olimpije Dino Štiglec.

Matavž, ki je pred leti zabijal gole v prvi nizozemski ligi za PSV Eindhoven, Groningen in Vitesse, je v tej sezoni pri vsega treh prvenstvenih golih v hrvaški ligi.

Gorica je na šestem mestu prvenstvene lestvice.