Trenutek groze za slovenskega reprezentanta v Švici

Nogomet 30. Okt 202218:33 0 komentarjev
Z Žanom Celarjem k sreči ni nič hujšega. FOTO: Guliverimages.

Žan Celar, ki je s šestimi goli drugi najboljši strelec švicarske prve lige, je zadel tudi pri včerajšnjem remiju Lugana v gosteh pri Servetteju (2:2), a tekmo z okrvavljeno glavo končal že v prvem polčasu. Podrobni zdravniški pregledi so pokazali, da s slovenskim reprezentantom k sreči ni hujšega.

Žan Celar je včeraj zadel v 41. minuti, le tri minute za tem pa tik pred koncem prvega odšel z igrišča. Skupil jo je po dvoboju z branilcem Servetteja Steva Roullierja, ki je slovenskega nogometaša s podplatom zadel v glavo in bil zaradi tega tudi izključen, prizori okrvavljene glave 23-letnega slovenskega napadalca pa niso bili najlepši.

Celar je bil takoj prepeljal v bolnišnico, kjer je ostal čez noč, njegovo rano pa so oskrbeli s šivi. Podrobni zdravniški pregledi so pokazali, da z njim ni hujšega. Izognil se je tudi pretresu možganov. Morda bo izpustil naslednjo tekmo, za prihajajoči novembrski tekmi slovenske reprezentance, ko ga pričakujemo na seznamu selektorja Matjaža Keka, bo torej nared.

Celar je sicer pri šestih golih v švicarski prvi ligi in je trenutno celo drugi najboljši strelec elitnega švicarskega nogometnega tekmovanja.