Real Madrid brez težav, nov hud udarec za Manchester United (VIDEO)

Liga prvakov 8. Nov 202322:15 1 komentar

V četrtem krogu skupinskega dela so do nove zmage prišli nogometaši Bayerna, Arsenala in Real Madrida. Nov poraz si je privoščil Manchester United, ki ga je Köbenhaven premagal s 4:3. Real Sociedad je s 3:1 ugnal Benfico, Union Berlin pa je v Neaplju prišel do točke pri italijanskih prvakih (1:1). V osmino finala se je že prebila četverica: Real Madrid, Bayern, Real Sociedad in Inter.

V skupini A je bilo zanimivo na obeh tekmah. Bayern je v drugem polčasu proti Galatasarayju vendarle povedel. Dvakrat je bil natančen Harry Kane. V nadaljevanju so Turki znižali rezultat, a Bayern ostaja neporažen.

Manchester United je v prvem polčasu že povedel z 2:0, potem pa si je neumnost z rdečim kartonom privoščil Marcus Rashford. Kobenhavn je to izkoristil in še pred zaključkom polčasa izenačil na 2:2. V drugem delu je sledila prava poslastica. United je po golu Bruna Fernandesa z najstrožje kazni rdeči vragi spet povedel, a sledil je odgovor Dancev.  Z dvema goloma v štirih minutah so prišli do velike zmage in United pahnili v izjemno težek položaj.

Arsenal nadigral Sevillo, Real Brago

V skupini B so na obeh tekmah slavili domačimi: Arsenal v Londonu proti Sevilli z 2:0, PSV v Eindhovnu proti Lensu z 1:0.

Real je s 3:0 premagal Brago v sklopu skupine C.

Na drugi tekmi v Neaplju je za presenečenje poskrbel Union Berlin, ki je prišel do točke.

Real Sociedad je v prvem polčasu povsem nadigral Benfico. Dosegel je kar pet zadetkov, od teh sta bila dva razveljavljena po pregledu Var-a, Brais Mendez pa je povrh zgrešil še enajstmetrovko. V drugem delu je Benfica prišla do častnega zadetka. Vseeno so Portugalci že izločeni iz boja za napredovanje v osmino finala.

Oblak brez dela, Šeško in Kampl že napredovala

Po prvem večeru četrtega kroga je madridski Atletico dve zmagi in osem točk ter je na vrhu skupine E. Po današnji zmagi z 1:0 nad Feyenoordom je na drugem mestu Lazio s točko manj, medtem ko je nizozemska zasedba pri šestih.

Za Madridčane sta po dva gola dosegla Antoine Griezmann (6., 60.) in Alvaro Morata (45., 76.), po en gol pa sta prispevala še Samuel Lino in Saul Niguez. Celtic je sicer od 23. minute naprej igral z igralcem manj. Za Lazio je edini gol v sodnikovem dodatku prvega polčasa dosegel Ciro Immobile.

V skupini F je najprej Borussia na domači zelenici v Dortmundu premagala Newcastle z 2:0. Za nemško zasedbo je v 26. minuti zadel Niclas Füllkrug, tri točke domači ekipi pa je po lepo izpeljanem protinapadu v 79. minuti zagotovil Julian Brandt. Po zmagi Milana nad Paris Saint-Germainom z 2:1 je Borussia zdaj vodilna ekipa te skupine s sedmimi točkami. PSG jih ima šest, Milan je pri petih in Newcastle pri štirih.

Tekma na San Siru je postregla z zelo živahno igro in številnimi priložnostmi na eni in drugi strani. Za vodstvo gostov je v 9. minuti zadel Milan Škriniar, ta se je znašel povsem sam pred golom Milana, potem ko je žogo po kotu z glavo preusmeril Marquinhos. Tri minute zatem Rafael Leao po strelu Olivierja Girouda in obrambi Gianluigija Donnarumme z akrobatskim strelom izid poravnal na 1:1. Po petih minutah nadaljevanja je tri točke Italijanom zagotovil Giroud.

Leipzig Slovencev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je v Beogradu slavil proti Crveni zvezdi z 2:1. Šeško je tekmo začel v udarni enajsterici in je igral do 70. minute, v 52. je po protinapadu in strelu od daleč zadel vratnico, Kampl pa je v igro vstopil v 84. Za rdeče bike sta zadela Xavi Simons v osmi in Lois Openda v 77. minuti, v 81. pa je avtogol dosegel Benjamin Henrichs.

V tej skupini je Manchester City premagal Young Boys in po štirih tekmah ostaja neporažen, od Leipziga ima tri točke več, oba sta si že zagotovila nastop v izločilnih bojih. Za City je bil za meščane natančen Erling Haaland, z enajstmetrovke pa Phil Foden.

Barcelona je na Volksparkstadionu v nemškem Hamburgu doživela prvi poraz proti Šahtarju. Edini gol na dvoboju je pet minut pred koncem prvega dela dosegel Danilo Sikan, ki je Ukrajincem priboril drugo zmago v letošnji ligi prvakov. Barcelona ostaja pri treh zmagah in devetih točkah na vrhu skupine H. A devet točk ima tudi Porto, ki je tokrat ugnal Antwerpen z 2:0.