V finalu lige prvakinj Barcelona in Lyon

Nogomet 28. Apr 202418:27 0 komentarjev
Lyon - PSG

V finalu evropske lige prvakinj bodo igrale nogometašice Barcelone in Lyona. Katalonke so si vozovnico za Bilbao 25. maja priigrale v soboto proti Chelseaju, Francozinje pa so bile danes še v drugo boljše od PSG.

Lyon je na prvi tekmi zmagal 3:2, danes v Parizu pa z 2:1. Povedel je že v tretji minuti, zmago pa je potrdil v 81. minuti.

Barcelona si je četrto zaporedno uvrstitev v finale priigrala na Stamford Bridgeu. Doma je izgubila prvo tekmo, v Londonu pa je slavila z zadetkoma dobitnice zlate žoge Aitane Bonmati v prvem polčasu in enajstmetrovko v drugem delu.

Lyon in Barcelona sta najuspešnejša ženska kluba zadnjega desetletja v Evropi. Lyon ima v svojih vitrinah osem naslovov, nazadnje je slavil 2022, ko je bil boljši prav od Barcelone, Španke pa bodo petič v zadnjih šestih sezonah igrale v finalu.

Naslov branijo Katalonke – slavile so tudi 2021, ki so bile lani v finalu boljše od Wolfsburga.