V Novi Gorici ni bilo gola, a je bilo zelo pestro

Nogomet 23. Okt 202219:46 0 komentarjev

Nogometaši Gorice in Olimpije so se v 14. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Novogoričani so proti Olimpiji osvojili pomembno točko, vendar bi predvsem glede na priložnosti v prvem polčasu lahko tudi kakšno več, čeprav je bila ljubljanska zasedba precej več pri žogi. Toda izbranci Mirana Srebrniča so bili konkretni v svojih napadih, a na koncu večinoma naleteli na previsoko oviro v obliki vratarja Matevža Vidovška. Ta je tako še vedno nepremagan v prvi ligi, njegov niz traja 810 minut. Mladenič pa je imel tudi nekaj sreče, saj bi po burni reakciji kaj lahko predčasno končal tekmo v Novi Gorici.

Novogoričani so pogumno šli v boj z vodilno ekipo prvenstva, ki jo je na začetku nekajkrat rešil Vidovšek, potem ko je posredoval po strelih Alena Krajnca v drugi, Etiena Velikonje v četrti in Matije Široka v 11. minuti. V 15. pa je imel mladi Olimpijin vratar bržčas tudi nekaj sreče, saj je burno reagiral po bližnjem stiku z novogoriškim igralcem Alenom Krajncem in ga udaril z glavo, sodniki pa so tudi o pregledu posnetka ocenili, da je dovolj visoka kazen za to rumeni karton.

Gosti posebej nevarni niso bili, izjema je bil poskus Svita Sešlarja z glavo iz uvoda tekme, a je iztržil le kot. Šele v 42. minuti je ljubljanska zasedba, ki je sicer imela dve tretjini žogo v svojih nogah, prišla do res obetavne akcije, ki pa se je po zaključku Maria Kvesića končala s kotom.

V 48. minuti pa so imeli gostujoči igralci lepo priložnost za vodstvo, vendar je osamljeni Timi Max Elšnik z osmih metrov zgrešil cilj s strelom z glavo. Olimpija je še naprej imela žogo veliko v svoji posesti, v 59. minuti tudi spet zagrozila, a znova neuspešno, v 66. minuti pa je na drugi strani z 18 metrov streljal Velikonja, tudi on pa je bil malce premalo natančen.

Jošt Urbančič je v 74. minuti zadel le zunanji del ljubljanske mreže, sicer pa tudi spremembe v eni in drugi ekipi niso posebej vplivale na samo konkretnost igre. V 83. minuti je vendarle Aldair Djalo poskusil s strani, a je Uroš Likar žogo odbil v kot, v nasprotnem napadu pa je Krajnc prišel sam pred Vidovška, a je slednji znova ostal nepremagan. Prav tako pa je ostal nepremagan tudi Likar v 89. minuti, ko je z diagonalnim strelom zgrešil Mustafa Nukić.

Gorica bo v 15. krogu v petek gostovala v Domžalah, Olimpija pa bo dva dni pozneje gostila Koper.

Gorica – Olimpija 0:0

Gorica: Likar, Urbančič, Mevlja, Agić, Cerovec, Širok, Ankrah (od 91. Bešir), Petrović (od 73. Jukić), Ahmetaj, Krajnc (od 85. Hrka), Velikonja (od 73. Iličić).
Olimpija: Vidovšek, Karamatić, Estrada, Ratnik (od 60. Aldair), Krefl, Lasickas (od 78. Samuel Pedro), Sešlar, Elšnik, Doffo, Kvesić (od 60. Ziljkić), Rui Pedro (od 73. Nukić).

Rumeni kartoni: Petrović, Ahmetaj, Jukić; Vidovšek, Ratnik, Karamatić, Samuel Pedro.

Potek tekme v iz minute v minuto:

KONEC!

89. minuta: zdaj pa je bila v akciji Olimpija. Streljal je Mustafa Nukić, ki pa se je tokrat moral sprijazniti z vlogo rezervista. Ni zadel.

83. minuta: Velika priložnost za Gorico, pred gol Olimpije je prišel Alen Krajnc, čigar strel pa je Matevž Vidovšek brez težav ujel.

65. minuta: Zdaj je bila nevarna Gorica. Do strela od daleč je prišel Etien Velikonja in le za malo zgrešil okvir vrat.

58. minuta: Priložnost za Olimpijo, ki je bila zelo nevarna v nasprotnikovem kazenskem prostoru, a ni uspela zadeti.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

41. minuta: Zdaj je imela priložnost Olimpija, streljal je Mario Kvesić, ki pa je iztržil le kot.

15. minuta: Matevž Vidovšek si je privoščil veliko neumnost in z glavo udaril Alena Krajnca, presenetljivo pa prejel le rumen karton.

Neumnost Matevža Vidovška:

11. minuta: Spet priložnost za Gorico, streljal je Matija Širok, toda nova obramba Matevža Vidovška.

8. minuta: Še ena priložnost za Gorico, z nekaj metrov je do strela prišel Etien Velikonja, a se je z novo sijajno obrambo izkazal Matevž Vidovšek, ki tako še naprej ohranja nedotaknjeno mrežo v prvi slovenski ligi.

Obramba Matevža Vidovška:

2. minuta: Prvo priložnost na tekmi so imeli domači nogometaši, v kazenskem prostoru je do strela prišel Alen Krajnc, a se je z obrambo izkazal Matevž Vidovšek v vratih Olimpije.

ZAČETEK TEKME!

PRED TEKMO: Goričani po dveh zaporednih remijih zdaj gostijo najboljšo ekipo lige. Razlika v kvaliteti med obema tekmeca je ogromna, a Miran Srebrnič je že ničkolikokrat dokazal, da zna svoje fante pripraviti tudi na najtežje preizkušnje. Pričakujemo lahko zadržano, a še zdaleč ne neambiciozno Gorico, ki bo prežala na napake nasprotnika. In kakorkoli obrnemo, se te Olimpiji zaradi tveganega načina igre prej ali slej primerijo …

Po zmagi na derbiju je samozavest v nogometni Ljubljani na vrhuncu. Zmaji imajo pred večnim rivalom zdaj velikih šestnajst točk prednosti, tudi vsem ostalim nasprotnikom pa bežijo že za osem točk. Potrditev naziva jesenskega prvaka je le še stvar teorije in matematike, a Albert Riera se dobro zaveda, da je pred dolgo in vedno neugodno zimo priporočljivo čim bolj povečati prednost pred zasledovalci. Olimpija je hit sezone, a vemo, da v prestolnici nevarnosti, ki lahko skazijo idilo zeleno-belih, prežijo na vsakem koraku.