PLT: Olimpija remizirala pri Gorici, tekma bo dvigovala prah

Olimpija in Gorica; FOTO: Aleš Fevžer.

Vodilna Olimpija je v 14. krogu Prve lige Telemach z 0:0 remizirala v gosteh pri Gorici. Pred tem je Mura s kar 4:0 zmagala v gosteh pri Taboru v Sežani in prišla do tretje prvenstvene zmage v nizu. V soboto so Domžale šokirale v Ljudskem vrtu, kjer so Maribor premagale s 3:0. Tekma med Bravom in Celjem je bila po prvem polčasu zaradi premočnega deževja prekinjena, nadaljevala se bo v ponedeljek, ko bo na sporedu tudi tekma med Radomljami in Koprom v Domžalah.

Olimpija je imela v Novi Gorici kar nekaj težav, pred porazom pa jo je reševal njen prvi vratar Matevž Vidovšek, ki je zbral kar nekaj obramb in še na sedmi prvenstveni tekmi v tej sezoni ohranil nedotaknjeno mrežo. Je pa 22-letni vratar Olimpije, ki se je v prejšnjem krogu vrnil po daljši odsotnosti zaradi poškodbe, poskrbel tudi za najbolj sporen trenutek tekme. V 15. minuti je po dvoboju z Alenom Krajncem branilca Gorice udaril z glavo, a jo presenetljivo odnesel brez izključitve. Glavni sodnik Slavko Vinčić ga je kaznoval le z rumenim kartonom, posredoval pa ni niti VAR. Odločitev,  ki bo v naslednjih dneh zagotovo dvigovala prah.

Sporen trenutek v 15. minuti:

Mihael Klepač je zabil dva gola. FOTO: Aleš Fevžer.

Mura do tretje zmage v nizu

Mura je po nekaj slabših rezultatih očitno ujela pravo formo in v Sežani na vedno zahtevnem gostovanju na stadionu Rajka Štolfa prišla do tretje prvenstvene zmage v nizu. Na Krasu je bilo vse odločeno že po pol ure igre, saj so gostje po 33 minutah igre vodili že s 4:0.

Prvi je za goste zadel branilec Gregor Balažic, potem pa sta se izkazala Mihael Klepač, ki je zabil dva gola, in Amar Beganović.

Drugi gol Mihaela Klepača:

Nov polom Maribora v Ljudskem vrtu

Mariborčani so na tekmo z Domžalami vstopili s kaznijo praznih tribun Ljudskega vrta, svoje igre pa niso uspeli razviti. V 35. minuti so se znašli v zaostanku. Lepo akcijo po podaji s kota je v gol pretvoril Mutavčić in Domžale povedel v vodstvo.

Gol za 1:0:

Drugi polčas pa se je za vijolične začel naravnost katastrofalno. V 47. minuti je Gregor Sikošek prekinil protinapad in si prislužil drugi rumeni karton. Zaradi prekrška so Domžale dobile prosti strel z lepega položaja, izjemno pa ga je izvedel Jošt Pišek in podvojil vodstvo gostov. Le štiri minute kasneje so Mariborčani ostali še brez Roka Kronavetra. Tudi on si je prislužil drugi rumeni karton in tako so Štajerci nadaljevali z deveterico.

Gol za 2:0:

V 71. minuti je Arnel Jakupović zabil še za 3:0, Maribor je vknjižil nov hud poraz.

V Šiški jo je zagodel dež

Bravo je v prvem polčasu proti Celjanom na izjemno razmočeni zelenici povedel v 10. minuti, ko je veliko napako storil gostujoči vratar Raduha, David Flakus Bosilj pa je žogo porinil v prazno mrežo.

Zadetek Brava za 1:0:

Nogometaši so imeli veliko težav z vodenjem, podajanjem in krotenjem žoge, na zelenici se je naredilo tudi veliko luž. Sodniki so pred začetkom drugega polčasa preverili odboj žoge na površini ter ocenili, da razmere ne omogočajo nadaljevanja srečanja. Drugi polčas je že dobil nov termin: ponedeljek, 24. oktober, ob 16. uri.

Še enega spodrsljaja si ne smejo privoščiti

Radomljani vse odkar je lani pozimi vajeti prve ekipe prevzel Nermin Bašić še niso bili v tako slabi formi. Niz enajstih tekem brez zmage je dolg, strateg mlinarjev pa priznava, da ima v zadnjem obdobju veliko dela tudi z upravljanjem različnih egov znotraj ekipe. Najboljše zdravilo za skrhane odnose v ekipi je vedno zmaga, rumeno-črni pa so znani kot ekipa, ki lahko vselej preseneti nasprotnika.

Le točka proti Gorici za Koprčane nikakor ni bila dober rezultat. Pritisk na vodilno Olimpijo je znova popustil, kanarčki pa se zdaj nervozno ozirajo navzdol po lestvici, na katerih so jih točkovno znova ujeli Celjani. Ambicije primorske ekipe so jasne, čim prej si želijo državni naslov vrniti na Bonifiko, a letos so, tako kot vsi ostali prvoligaši, naleteli na visoko oviro po imenu Rierina Olimpija. Zoran Zeljković se dobro zaveda, da bo moral Koper v želji po držanju stika z zmaji serijsko zmagovati, spodrsljajev proti Radomljah pa si tako Primorci enostavno ne smejo privoščiti.

Koper je dobil štiri od zadnjih petih tekem proti Radomljam, a lanski poraz na Bonifiki je kanarčkom odnesel državni naslov.