Parižani do lepe prednosti, težave za Bavarce (VIDEO)

Evropa 14. Feb 202422:00 > 22:55 0 komentarjev

Na sredinih tekmah osmine finala lige prvakov se zmag veselita Lazio in PSG. Rimljani so z 1:0 ugnali Bayern, Parižani pa z 2:0 Real Sociedad.

Bayern v letošnji sezoni še naprej ne najde prave forme. Tudi na gostovanju v Rimu jim ni šlo vse po načrtih. V prvem polčasu gledalci zadetkov sicer niso videli, v drugem pa se je bavarska barka potopila v nekaj minutah. V 67. minuti je namreč branilec Münchnčanov Dayot Upamecano zaradi ostrega prekrška v kazenskem prostoru nad Gustavom Isaksenom moral predčasno pod prho, Lazio pa je dobil na voljo še enajstmetrovko. Izkoristil jo je Ciro Immobile in Rimljane presenetljivo popeljal v vodstvo, rezultat se do konca tekme ni spremenil.

Domačini so na koncu slavili tudi v Parizu. V prvem polčasu sicer zvezdniki PSG niso uspeli zavladati na igrišču, nevarnejši so bili celo gostje, ki so prek Mikela Morena zatresli tudi prečko. V drugem delu pa so varovanci Luisa Enriqueja prestavili v višjo prestavo in prek Kyliana Mbappeja v 58. minuti povedli z 1:0.

Trinajst minut kasneje je Bradley Barcola povišal na 2:0 in zagotovil zmago zvezdnikom iz francoske metropole.