Maltežani so jo zakuhali še Mariborčanom (VIDEO)

Potem ko je v torek slovensko evropsko poletje začela ljubljanska Olimpija, so s kvalifikacijami za konferenčno ligo začeli nogometaši Maribora in Domžal. Obema pa so jo na uvodu zakuhali Maltežani.

Mariborčani so na dvoboj proti Birkirkari prišli v vlogi velikih favoritov, po prvem obračunu pa je jasno, da je potrebno Maltežane jemati še kako resno. V Ljudskem vrtu so namreč iztržili ugoden rezultat pred povratno tekmo na Malti.

Birkirkara je namreč povedla že v 31. minuti, ko je Mbong s pravo mojstrovino poskrbel za šok na tribunah Ljudskega vrta. Maribor je bil nato veliko nevarnejši od nasprotnika, a številnih priložnosti ni uspel izkoristiti.

Vijoličnim je to vendarle uspelo v 66. minuti, ko je po prekršku nad Markom Kolarjem v kazenskem prostoru enajstmetrovko uspešno izvedel Ivan Brnić. Rezultat se nato do konca srečanja ni več spremenil.

Kvalifikacije za konferenčno ligo, 1. krog, prvi tekmi

Maribor – Birkirkara (MLT) 1:1 (0:1)

Brnić 66./11-m; Mbong 31.

KONEC  TEKME!

89. minuta: Znova je bil nevaren Martin Milec, ki je sprožil z desne strani kazenskega prostora, a preko vrat. Mariborčani imajo na voljo nov kot!

81. minuta: Maribor je še naprej nevaren. Tokrat je v kazenskem prostoru do strela prišel Jan Repas, žoga pa je po odboju od branilca gostov končala v kotu.

76. minuta: Martin Milec je z velike razdalje poizkusil iz prostega strela, žoga pa je švignila mimo desne vratnice vratarja gostov. Ostaja 1:1, Maribor pa je v drugem polčasu veliko nevarnejši od nasprotnika.

66. minuta: Ivan Brnić je izenačil! 1:1!

64. minuta: ENAJSTMETROVKA! Maribor ima na voljo najstrožjo kazen! Finski sodnik je po prekršku nad Markom Kolarjem pokazal na belo točko.

Prekršek za enajstmetrovko in zadetek za 1:1:

48. minuta: Priložnost za Maribor! Itsuki Urata je po lepi dvojni podaji ustrelil proti golu Maltežanov, žoga pa je švignila mimo gola. Mariborčani so v drugi polčas vstopili odločno!

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

Konec prvega polčasa!

44. minuta: Itsuki Urata je sprožil z razdalje, a precej zgrešil. Poškodovanega Soudanija je zamenjal Marko Kolar.

35. minuta: Izjemna priložnost Mariborčanov za hiter odgovor. Po napaki Maltežanov se je Martin Milec znašel sam pred nasprotnikovem vratarju, ga zaobšel, a zadel samo zunanji del mreže.

31. minuta: Šok v Ljudskem vrtu. S tridesetih metrov je izjemen zadetek za Birkirkaro dosegel Paul Mbong.

Mojstrovina Mbonga

20. minuta: Iskri se med Soudanijem in Denisom Ribeirom. Na koncu sta oba za petelinjenje prejela rumeni karton.

10. minuta: Lepa akcija Mariborčanov, Hilal Soudani je podal v kazenski prostor, kjer je Arnel Jakupović zgrešil žogo, Ivan Brnić pa zadel malteški blok.

Začetek tekme v Ljudskem vrtu!

Postava Mariborčanov

Sramota Domžal proti malteškemu malčku

Nogometaši Domžal so si v domžalskem športnem parku privoščili pravo blamažo. Malteški malček Balzan je bil od rumene družine boljši s kar 4:1. Gostje so povedli že na uvodu srečanja, ko je v polno meril Aleksa Andrejić, v nadaljevanju pa ob kopici napak varovancev Simona Rožmana prišli do nepričakovano visoke zmage. Edini gol za ravbarje je sredi drugega polčasa z bele točke dosegel Franko Kovačević.

Domžale – Balzan (MLT) 1:4 (0:2)

Kovačević 57. /11-m; Andrejić 8., Grech 44. /11-m, Olawale 53., Žerjal 90+4.

R. K.: Husmani 88.

KONEC TEKME!

90+4. minuta: Gol za goste številka štiri. Angel Torres je zlahka preigral Jana Đapa, v kazenskem prostoru pa našel Nikolo Žerjala, ki je zadel za 1:4.

Četrti zadetek Maltežanov

88. minuta: Po prerivanju v kazenskem prostoru je rdeči karton zelo na hitro in brez pravega razloga prejel Zeni Husmani.

80. minuta: Gostje so povsem ubili srečanje, ki je polno prekinitev in brez resnih priložnosti Domžalčanov.

60. minuta: Krasna priložnost za Domžale, Jošt Pišek je sijajno podal v kazenski prostor, Abraham Nwankwo pa je zapravil izjemno priložnost, osamljen je s petih metrov z glavo meril prek gostujočih vrat.

57. minuta: Gooool! Gostujoči napadalec Torres je v kazenskem prostoru podrl Žigo Repasa, enajstmetrovko pa je hladnokrvno izkoristil Franko Kovačević.

Enajstmetrovka in zadetek Domžal

53. minuta: Še tretji gol za Balzan. Podajo s kota je z glavo sam kot duh v mrežo Domžal pospravil Peter Olawale.

Tretji gol Maltežanov

47. minuta: Z velike oddaljenosti je sprožil proti vratom Andrej Đurić. To sicer ni bil slab strel, a ostaja pri zanesljivem gostujočem vodstvu.

KONEC PRVEGA POLČASA!

44. minuta: Gol številka dve za Balzan. Velik nesporazum v obrambi Domžalčanov, Benjamin Markuš pa je v svojem kazenskem prostoru nespretno podrl Tristona Caruano. Jake Grech je enajstmetrovko spremenil v podvojitev vodstva Maltežanov.

Enajstmetrovka in zadetek Balzana za 0:2

32. minuta: Spet so zapretili gostje. Domžalčani so Jaku Grechu pustili preveč prostora za strel, a je branilec Balzana na srečo rumene družine meril za las mimo vrat. Še eno resno opozorilo za naše predstavnike.

26. minuta: Edin Julardžija je slalomiral po kazenskem prostoru Maltežanov in nato poslal žogo do Maria Krstovskega. Slednjemu je veselje preprečil gostujoči blok.

17. minuta: Domžalčani skušajo odgovoriti, a si ne uspejo pripraviti resne priložnosti. Kot zadnji je z razdalje sprožil Žiga Repas.

8. minuta: Gol. Šok v Domžalah, Balzan vodi z 1:0. Aleksa Andrejić je v kazenskem prostoru dočakal natančen predložek, a je njegov strel z glavo sijajno ubranil Gašper Tratnik. Žoga se je odbijala pred vrati domačih, Andrejić pa jo je iznajdljivo iz padca poslal v domačo mrežo.