Delitev točk pod reflektorji Bonifike

Šestnajsti krog Prve lige Telemach prinaša novo epizodo drame, ki jo v tej sezoni spremljamo na (in ob) nogometnih zelenicah. Pod reflektorji Bonifike so jo začeli Koprčani in Domžalčani, ki so se razšli brez zmagovalca (1:1). Vodilna Olimpija že v soboto gostuje pri Radomljah, ki so v globoki krizi, v njej pa je še vedno tudi Maribor, ki bo v nedeljo na štajersko-prekmurskem derbiju gostil Muro. Tudi z Josipom Iličićem.

Uvodna tekma 16. kroga Prve lige Telemach je bila odigrana na Bonifiki, kjer sta se pomerila Koper in Domžale. Tekma je postregla z dvema zadetkoma in delitvijo točk (1:1). Oba sta padla v prvem polčasu, mrežo pa so prvi zaresli domači, potem ko jih je v 24. minuti s strelom z glavo v vodstvo popeljal Osuji. Gosti so odgovorili le šest minut pozneje, ko je predložek Jošta Piška v gol spremenil Ivan Durdov. Manj spektakularno je bilo nadaljevanje, z obrambnimi vložki pa sta se izkazala predvsem oba vratarja, ki sta poskrbela, da v nadaljevanju ni več prišlo do spremembe izida.

Lahko Gorica izkoristi dejstvo, da so Celjani stopili s plina?

Goričani celijo rane po hudem porazu v Domžalah (1:5) in razmišljajo o tem, kako do novih točk ob sobotnem gostovanju Celja. Vrtnice so v tej sezoni že dokazale, da znajo doma drago prodati svojo kožo in takšen bo tudi tokrat načrt trenerja Mirana Srebrniča, ki bo skušal čim prej odpraviti napake, ki si jih je njegova zasedba privoščila v prejšnjem krogu. Gorica je v tej sezoni doma prejela samo sedem zadetkov, manj sta jih le Bravo in Olimpija.

Prvo medsebojno tekmo v tej sezoni so dobili Celjani, potem ko je globoko v sodniškem dodatku tekme zadel Vasilije Janjičić.

Celjani so na zadnjih štirih tekmah enkrat samkrat slavili in niz odličnih rezultatov v septembru postaja le še lep spomin. Grofje ne skrivajo ambicij po samem vrhu prvenstvene lestvice, a so od njega oddaljeni za velikih enajst točk. Vseeno je za zdaj celjska sezona bistveno boljša od lanske, zmaga v Gorici pa je glede na razlike v tekmovalnih ciljih in finančnih vložkih skorajda nujna. Velika težava za grofe je ta, da bo zaradi izpolnjene kvote kartonov manjkal v zadnjem obdobju najboljši posameznik ekipe Denis Popović.

Bodo zmaji po vseh pretresih z glavo pri stvari?

Radomljani so v vse večji krizi. Potem ko so imeli prejšnji konec tedna več kot dovolj priložnosti, da že v prvem polčasu tekmo s sežanskim Taborom odločijo v svojo prid, so v izdihljajih srečanja doživeli šok ter po golu Fahda Ndzengueja srečanje celo izgubili (1:2). Dvanajst prvenstvenih tekem je že mimo, odkar so mlinarji nazadnje slavili v Novi Gorici in vknjižili celoten komplet treh točk. Lov nanje se ob gostovanju superiorne Olimpije zdi kot misija nemogoče.

Olimpija je Radomlje na prvi medsebojni tekmi premagala z 2:1, v polno sta merila Sešlar in Rui Pedro, častni zadetek za mlinarje je v zaključku tekme dosegel Nuhanović.

A tudi Ljubljančani imajo svoje težave. Ne sicer na igrišču, kjer ima četa Alberta Riere kar enajst točk prednosti pred zasledovalci in je z naskokom vodilna ekipa Prve lige Telemach. Nemir v vrste zmajev vnašajo pretresi v pisarnah, ki pa po besedah Riere na ekipo za zdaj ne vplivajo. Zeleno-beli v Radomlje vsekakor odhajajo v vlogi velikega favorita za zmago, s katero bi tekmecem poslali nov signal, da je moštvo ne glede na porast informacij o finančnih težavah kluba še vedno enotno v želji po tem, da osvoji naslov državnih prvakov.

Tabor se z eno zmago ne bo zadovoljil, a v Šiški je iskanje točk vselej velik izziv

Po pomembni zmagi v boju za obstanek, ko je Tabor v prejšnjem krogu premagal Radomlje, v Sežani upajo na nadaljevanje pozitivnega niza. Češnje iz tekme v tekme iščejo nove rešitve oziroma zato skrbi Dušan Kosić, ki ima na voljo zares pisano zasedbo fantov iz vseh vetrov, ki za še boljšo povezanost in stanje duha v ekipi potrebujejo predvsem zmage. Rdeče-črni so znova povsem zraven v boju za obstanek, ki bo v tej sezoni očitno še kako napet.

Bravo je Tabor avgusta na Krasu odpravil s kar 4:0.

Bravo je po zmagi na “dvodelni” tekmi proti Celju zdaj izgubil na “dvodelni tekmi” proti Muri. A kaj bi bilo, če bi bilo in bi Martin Kramarič bolje reagiral v fantastični priložnosti, ki se mu je ponudila nekaj minut pred golom Mihaela Klepača, ki je zadel za zmago Prekmurcev. Bravo je v tej sezoni doma prejel vsega štiri zadetke, zadnje tri obračune v Šiški pa je dobil s skupnim izidom kar 10:1.

nogomet

Izgubljeni sin se vrača v okoliščinah, ki jih v Mariboru niso vajeni

Nogometni Maribor bo v nedeljskem popoldnevu zagotovo znal pripraviti lepo kuliso Ljudskega vrta, ko se po več kot desetletju v kader vijolic vrača Josip Iličić. Trenutek za vrnitev enega največjih slovenskih nogometašev zadnjega obdobja pa še zdaleč ni idiličen. Štajerci so namreč na zadnjih štirih tekmah enkrat remizirali in kar trikrat izgubili ter so na skromnem 6. mestu prvenstvene lestvice. Osem točk za Evropo in velikih 17 za vodilno Olimpijo. Pritisk na trenerja Damirja Krznarja, predvsem pa športnega direktorja Marka Šulerja se povečuje iz tekme v tekmo.

Maribor je na prvem štajersko-prekmurskem derbiju Muro v gosteh premagal z zadetkom Roka Baturine (1:0).

Mura je trenutno morda celo najbolj vroča ekipa lige. Prekmurci so nanizali štiri zmage zapored, kar v tako izenačenem prvenstvu, kot je slovensko, nikoli ni enostavna stvar. Tudi Anteju Šimundži v šampionski sezoni črno-belih to nikoli ni uspelo. Damir Čontala je stoječe prenesel kritike, ki so nanj deževale še pred mesecem dni in je prekmurski ponos odpeljal na drugo mesto lestvice. Zdi se, da Prekmurci v tokratni obračun z Mariborom vstopajo celo v vlogi favorita, v mesto ob Dravi pa se z njimi odpravlja tudi številčna navijaška “vojska”.