Zmaji bodo še trepetali, Bajrić s Slovanom do remija (VIDEO)

Nogomet 12. Jul 202322:45 > 13. Jul 2023 0:41 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov pričakovano premagali Valmiero. Ljubljančani so bili na prvi tekmi v Stožicah boljši od latvijskega prvaka z 2:1 (1:0).

Državni prvaki so kot prvi slovenski klub začeli novo evropsko sezono. V današnji uvodni tekmi prvega kroga kvalifikacij za ligo prvakov so kljub izraziti premoči Valmiero premagali le z zadetkom naskoka. Ljubljančani so imeli večino tekme terensko premoč, a ob počasni igri le redko prihajali do izrazitejših priložnosti. Premoč so naposled le uspeli kronati v 42. minuti, ko je mrežo zatresel Mustafa Nukić.

Podobni zgodbi smo bili priča tudi v drugem polčasu. Latvijski prvak se je večinoma branil, a še drugič klonil v 74. minuti, ko je podajo Raula Florucza v vodstvo z 2:0 spremenil Rui Pedro. Zmaji so v nadaljevanju močno popustili, kar so gosti znali kaznovati. V 87. minuti je izid znižal Senegalec Meissa Diop in poskrbel, da bo na povratni tekmi 19. julija še zelo napeto.

Olimpija – Valmiera 2:1 (1:0)

Strelci: Nukić 42., Rui Pedro 74.; Diop 87.

KONEC TEKME!

Zadetek Valmiere:

87. minuta: GOL! Valmiera je znižala zaostanek. Vidovška je z glavo matiral Senegalec Meissa Diop.

Zadetek Ruia Pedra za vodstvo Olimpije z 2:0:

74. minuta: GOOOL!!! 2:0 za Olimpijo! Z roba kazenskega prostora je sijajno podal Raul Florucz, z glavo pa je gostujočega vratarja matiral Rui Pedro.

71. minuta: Do prve priložnosti so naposled prišli tudi gosti. Po podaji s kota je z glavo streljal Sliede, a naravnost v roke vratarja Vidovška.

Velika priložnost za Olimpijo:

63. minuta: Velika priložnost za Olimpijo. Po kotu so Latvijci slabo posredovali in do strela je prišel Rui Pedro, žogo pa je pred vrati izbil eden od gostujočih nogometašev.

55. minuta: Gledamo nadaljevanje dogodkov iz prvega polčasa. Olimpija ima pobudo, a le redko prihaja do izrazitih priložnosti.

Zadetek Mustafe Nukića za vodstvo Olimpije:

42. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Olimpijo! Agusto Doffo je ukradel žogo Alžircu v vrstah Valmmeire Ghanemu, poslal žogo v kazenski prostor, kjer je Mustafa Nukić uspešno matiral gostujočega vratarja.

28. minuta: Olimpija ima še naprej izrazito terensko premoč, a si resne prlložnosti še vedno ni priigrala.

18. minuta: Ritem igre je po začetnem naletu Olimpije nekoliko pdael, a so Ljubljančani še naprej bistveno več pri žogi, Valmiera pa je potisnjena na svojo polovico igrišča.

8. minuta: Olimpija je imela pobudo na igrišču od prve minute dalje, prvič pa resneje zapretila v osmi, ko je oster predložek pred nasprotnikova vrata poslal Rui Pedro, žogo pa je za las zgrtešil Svit Sešlar.

Začetni postavi:

Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Muhamedbegović, Ratnik, Jorge Silva, Doffo, Elšnik, Sešlar, Rui Pedro, Posavec, Nukić.

Valmiera: Olses, Toniševs, Sliede, Balodis, Jaunzems, Želizko, Ghanem, Diagne, Ribeiro, Mena, Ndoye.