Werner pokončal Real, lahko delo za PSG in Milan

Liga prvakov 25. Okt 202218:43 > 23:12 0 komentarjev

Nogometaši Salzburga so v 5. krogu lige prvakov doma izgubili proti Chelseaju z 1:2 (0:1). Za avstrijske prvake je Benjamin Šeško vstopil v drugem polčasu, a se ni vpisal med strelce. Na večernih tekmah so goli deževali povsod, z izjemo tekme v Dortmundu, kamor se je Erling Haaland s Cityjem vrnil brez golov (0:0). V Parizu je blestel Lionel Messi, v Leipzigu pa so domači s 3:2 ugnali Real Madrid.

Na šestih večernih obračunih smo videli kar 27 zadetkov. Največ, neverjetnih devet, v Parizu, kjer je bil prvo ime dvoboja znova Lionel Messi, ki je vpisal dva gola in dve podaji ob zmagi PSG proti Maccabiju iz Haife s 7:2.

Vrhunci Lea Messija:

Podobno razpoloženi so bili strelci tudi v Lizboni, kjer je Benfica proti Juventusu vodila že s 4:1, a proti koncu tekme popustila in Torinčanom dovolila dva hitra gola. Zaključek tako za domače ni bil miren, a so kljub temu zdržali in vpisali zmago za napredovanje v osmino finala, kamor so se iz skupine H že uvrstili tudi Parižani.

Leipzig boljši od Reala

Eden bolj razburljivih dvobojev je bil v Leipzigu, kjer so večji del prvega polčasa precej bolje delovali domači. Nemci so preko Joška Gvardiola povedli, po močnem strelu izjemnega Christopherja Nkunkuja pa povišali na 2:0. Madridčani so pred polčasom znižali z golom Viniciusa, a je v drugem delu po hitrem protinapadu razliko na dva gola vrnil Timo Werner. Rodrygo je v podaljšku le še ublažil poraz.

“Bomba” Nkunkuja za 2:0:

Na drugi tekmi skupine F sta se Celtic in Šahtar razšla z 1:1. Leipzig bo v zadnjem krogu gostoval pri Šahtarju, kar bo neposredna tekma za osmino finala, kamor se je Real že uvrstil.

Šeško vstopil v drugem polčasu

Salzburg je v skupinskem delu lige prvakov vpisal prvi poraz, potem ko jih je na domačem igrišču premagal Chelsea. Londončani so svojo premoč kronali v 23. minuti, potem ko jih je s strelom z roba kazenskega prostora v vodstvo popeljal Mateo Kovačić.

Angleški predstavnik je na odmor odšel z minimalno prednostjo, a že po štirih minutah drugega polčasa izgubil vodstvo, ko je vratarja Kepo Arrazibalago premagal Junior Adamu.

Salzburžani so v nadaljevanju vse stavili na zmago, priložnost za igro pa je dočakal tudi mladi Benjamin Šeško, ki je v igro vstopil v 61. minuti. A le tri minute pozneje se je s soigralci znova znašel v zaostanku, saj je goste s pravim evrogolom v novo vodstvo popeljal Kai Havertz.

Evrogol Kaia Havertza:

Priložnost Benjamina Šeška:

Ne dolgo zatem bi lahko prišlo do novega izenačenja, ko je nevarno proti vratom gostov streljal prav Šeško, a se je Kepa izkazal z obrambo in svoji ekipi pomagal do zmage z 2:1, s katero si je Chelsea že zagotovil uvrstitev v izločilne boje.

V skupini E najbolje kaže Chelseaju, ki je že napredoval, po veliki zmagi v Zagrebu pa je na drugo mesto skočil Milan, ki je Dinamo nadigral s 4:0.

V skupini G je vse odločeno. Napredovanje si je že zagotovil City, ki je v Dortmundu remiziral (1:1), a ima Borussia boljši medsebojni izkupiček od Seville, ki zaostaja za tri točke. Slednja je s 3:0 odpravila Copenhagen.

Jan Oblak v težavah

V sredo nas čaka preostalih osem tekem. Najbolj nas seveda zanima, kako bo svoje delo opravil Atletico Madrid, ki je v skupini B v zahtevnem položaju. Dva kroga pred koncem je šele na tretjem mestu in mu grozi, da ostane brez tako želenega napredovanja. Diego Simeone bo na tekmi proti Bayerju Leverkusnu spet lahko računal na Jana Oblaka, ki se je vrnil po pretresu možganov, v lovu na zmago pa ga bo še kako potreboval. Navijači Atletica zagotovo niso navdušeni ob dejstvu, da je njihov ljubljeni klub na zadnjih devetih evropskih domačih tekmah zmagal le enkrat. Ob tem je dvakrat remiziral in šestkrat izgubil.

Jana Oblaka čaka snidenje s starimi znanci. FOTO: Guliverimages.

Na drugi tekmi bo Club Brugge, ki je največje presenečenje tekmovanja, gostil Porto, ki je trenutno na drugem mestu. Belgijski prvaki so do zdaj osvojili kar deset točk in si že zagotovili napredovanje, medtem ko je Porto pri šestih in bi se v osmino finala zagotovo uvrstil v primeru zmage. Nekdanji evropski prvaki v Belgijo prihajajo po njo. “Naredili bomo vse, da osvojimo tri točke. Na vsaki tekmi igramo, kot da je naša zadnja,” je bojno razpoložen branilec Portugalcev Fabio Cardoso.

Liverpool potrebuje le še točko

V skupini A bo s sijajnim začetkom sezone skušal nadaljevati Napoli, ki si je s štirimi zmagami na prvih štirih tekmah že zagotovil osmino finala, odlično pa gre Neapeljčanom tudi v italijanskem prvenstvu, v katerem na nov naslov čakajo že od daljnega leta 1990. Čeprav rezultatsko tekma z Rangersom, ki je brez točk in je iz kombinacij za napredovanje že izpadel, zanje ni pomembna, bodo zagotovo skušali ohraniti niz neporaženosti. V tej sezoni namreč še niso izgubili.

Medtem bo Liverpool gostoval pri Ajaxu in skušal čim prej pozabiti na velik spodrsljaj, ki si ga je pretekli konec tedna privoščil v angleškem prvenstvu, izgubil je proti Nottingham Forestu. Za potrditev napredovanja varovanci Jürgena Kloppa v Amsterdamu potrebujejo le točko.

Se bo Xavi Hernandez podpisal pod zgodnji izpad iz Lige prvakov? FOTO: Guliverimage

Barceloni se obeta katastrofa

V skupini C vsi pričakujemo, kaj se bo zgodilo z Barcelono. Kataloncem ne kaže dobro. Prej nasprotno. Na stadionu Camp Nou bodo gostili Bayern, ki je po štirih tekmah brezhiben, in nujno potrebujejo zmago. Ob tem morajo upati, da milanski Inter doma ne bo premagal skromne Viktorie Plzen, ki je brez točk in je na štirih tekmah prejela kar 16 golov. Štiri na tekmo, torej. Glede na strelsko formo Interja, ki je na zadnji prvenstveni tekmi proti Fiorentini zadel štirikrat, Čehom in z njimi tudi Kataloncem ne kaže najbolje. Med vratnicama Interja tudi tokrat ne pričakujemo Samirja Handanovića, ki ga je v tej sezoni iz enajsterice Milančanov izrinil Kamerunec Andre Onana.

Skupina, ki ponuja pravcato dramo

Morda najbolj napeto je dogajanje v skupini D, v kateri so vse štiri ekipe pred zadnjima dvema tekmama zelo izenačene. Tottenham je s sedmimi točkami na vrhu, tokrat pa bo v Londonu gostil lizbonski Sporting, ki je s točko manj skupaj z Marseillom na drugem mestu. Londončani na tekmo prihajajo ranjeni, v prvenstvu so v nedeljo doma izgubili proti Newcastle Unitedu, a upajo na nadaljevanje zanje ugodne evropske tradicije. Na zadnjih štirih domačih tekmah v Ligi prvakov so namreč štirikrat zmagali. Od zadnjih 12 takšnih tekem so jih dobili kar deset. Če bodo zmagali tudi tokrat, si bodo osmino finala že zagotovili.

Medtem bo zmagovalec Lige Europa Eintracht Frankfurt v Nemčiji gostil Marseille in z zmago skušal skočiti na mesta, ki prinašajo pomlad na najvišji evropski klubski nogometni ravni. Marseille v Nemčijo ne prihaja z najboljšimi obeti. Nazadnje, ko je tu gostoval, v skupinskem delu Lige Europa 2018/19, je izgubil z 0:4. Lepa popotnica zagotovo niso niti trije zaporedni porazi, ki jih je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah doživel. Zato ne čudi, da se hrvaškemu trenerju Igorju Tudorju že pošteno trese trenerski stolček. Če bi izgubil tudi v Frankfurtu …