Vodja kolumbijske gverilske skupine ELN je prevzel odgovornost za ugrabitev staršev kolumbijskega nogometaša angleškega velikana Liverpoola, Luisa Diaza, in jo označil za napako. Dodal je, da že delujejo v smeri, da očeta kolumbijskega nogometaša izpustijo.
“To, da je severna vojna fronta ugrabila očeta Luisa Diaza, je bila napaka. Lucho (Diaz, op. STA) je simbol Kolumbije, tako nanj gledamo v naši skupini,” je zapisal vodja ELN Antonio Garcia na Telegramu.
Starše nogometaša so ugrabili preteklo soboto. Kolumbijski predsednik Gustavo Petro je dejal, da so mater nogometaša rešili iz rok ugrabiteljev, njegovega očeta pa še vedno iščejo, je takrat pisala AFP.
Do ugrabitve je prišlo v karibskem departmaju La Guajira na severu Kolumbije, od koder prihaja Diaz. Šestindvajsetletnika zaradi tragičnih dogodkov na zadnjih tekmah ni bilo v kadru rdečih iz mesta Beatlov.
Incident je grozil, da bo izničil pomembna mirovna pogajanja med uporniško skupino in levičarskim predsednikom Gustavom Petrom, ki so potekala ob šestmesečnem premirju.
Upajo, da bodo položaj rešili na terenu
V sredo so pogajalci ELN svojim vladnim kolegom priznali, da njihova enota severne fronte zadržuje Diazovega očeta. V sobotni objavi na Telegramu pa je Garcia svojim enotam naročil sodelovanje pri njegovem izpustu.
“Upamo, da bomo rešili položaj na terenu. To so smernice, ki so jih dobili poveljniki za njegovo čimprejšnjo izpustitev,” je še dodal Garcia.
Lokalni mediji so ta teden objavili sicer nepreverjeno izjavo, domnevno s severne fronte, v kateri uporniki pojasnjujejo, da so ugrabili Diazovega očeta zaradi odkupnine. Dodali so, da niso prepoznali očeta kolumbijskega reprezentanta.
Samo letos ilegalne združbe v državi pridržale več kot 240 ljudi
ELN, ena zadnjih priznanih kolumbijskih gverilskih skupin, je svoje poslanstvo začela kot levičarsko ideološko gibanje leta 1964, nato pa se je osredotočila na kriminal, predvsem na ugrabitve, izsiljevanje, nasilne napade in trgovino z mamili.
Zgolj v prvih devetih mesecih letošnjega leta so ilegalne združbe v državi pridržale več kot 240 ljudi, kar je 70 odstotkov več kot v enakem obdobju lani, po navedbah AFP kažejo podatki s kolumbijskega ministrstva za obrambo.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!