PLT: Mariborčani do pomembne zmage v Športnem parku (VIDEO)

Prva liga 4. Nov 202319:22 > 19:32 1 komentar

Pred nami je 15. krog slovenske nogometne Prve lige Telemach, ki danes ponuja tri, jutri pa dve tekmi. Boje sta odprla Rogaška in Koper, slednji se je na gostovanju veselil zmage z 1:0, z enakim izidom pa je na Fazaneriji proti Aluminiju slavila tudi Mura. Na zadnji sobotni tekmi je Maribor gostoval v Domžalah in bil boljši z 2:1. Derbi kroga pa bo v nedeljo v Celju, kjer bo pri vodilnem prvoligašu gostovala branilka naslova Olimpija.

Maribor je na gostovanju v Športnem parku premagal Domžale z 2:1 in vpisal sedmo prvenstveno zmago. V tekmo so bolje vstopili domači, ki so v enajsti minuti povedli prek Maria Krstovskega, tik pred iztekom polčasa pa je za izenačenje z evrogolom poskrbel Marcel Lorber. V zelo dinamičnem in atraktivni drugi polovici tekme sta si moštvi priigrali številne priložnosti, za odločilno pa se je izkazala tista povsem na začetku polčasa, ko je v 47. minuti za zmago gostov zadel Soudani.

Mura prvič v sezoni zmagala na Fazaneriji

Nogometaši Mure so v 15. krogu Prve lige Telemach premagali Aluminij z 1:0 in se razveselili prve domače zmage v letošnji sezoni. Na Fazaneriji sicer nismo spremljali atraktivnega obračuna. Še posebej v prvem polčasu, ki sta ga ekipi sklenili brez strela v okvir vrat, se je odvijala prava uspavanka. To je naposled v 53. minuti prekinil Filippo Tripi, ki je zadel po podaji iz kota in domačim zagotovil pomembne tri točke.

Jelenič kanarčke vrnil na zmagovita pota

V Rogaški Slatini smo večino akcije videli v prvem polčasu. Iz minute v minuto so bolj pretili gostje in v 26. minuti vendarle strli odpor domačih. V polno je iz osrčja kazenskega prostora meril Enej Jelenič in tako kanarčke po dveh remijih vrnil na zmagovita pota. Slatničani so medtem niz porazov podaljšali že na pet.

Celjani lahko Olimpiji pobegnejo za 15 točk

Nedeljski spored se bo začel s tekmo v Ljubljani, kjer se bosta udarili najbolj prijetno presenečenje te sezone Bravo in Radomlje, ki so v zadnjem času v dobri formi. V prvenstvu niso izgubile že štiri tekme v nizu.

Derbi kroga bo v Celju, kjer bo gostovala Olimpija. To bo tudi obračun klubov, ki sta nedavno menjala trenerja. Damirju Krznarju gre pri Celju še naprej odlično, medtem ko za Zorana Zeljkovića pri Olimpiji ne velja ravno tako. Po zmagi na debiju je doživel evropsko razočaranje na Ferskih otokih, potem le remiziral v prvenstvu proti Aluminiju, sredi tega tedna pa se komajda rešil pred izpadom iz pokala proti drugoligašu iz Grosupljega. Zdaj je pred Ljubljančani, ki so državni in pokalni prvaki, ura in pol resnice, ki bo o njihovi kakovosti povedala marsikaj. Če bodo izgubili, bodo za Celjani zaostajali že za 15 točk.