Vučkić zablestel na Hrvaškem, kjer je vse bolj vroče

Nogomet 20. Feb 202218:57 > 20:57 0 komentarjev
Haris Vučkić je pred derbijem z Dinamom zablestel. FOTO: Guliverimages.

Haris Vučkić je pri novi zmagi Rijeke v prvi hrvaški ligi, na Rujevici je s 4:2 padel Šibenik, dosegel dva gola. Dinamo Zagreb je proti Lokomotivi le remiziral, Hajduk in Osijek pa sta do zmag prišla že v soboto, tako da je na vrhu lestvice vse bolj vroče.

Haris Vučkić je v letošnjem letu očitno v odlični formi, po štirih tekmah je namreč pri učinku treh golov.

Potem ko je pred dvema tednoma zadel pri zmagi Rijeke nad zagrebško Lokomotivo, je danes pri zmagi nad Šibenikom s 4:2 v polno meril dvakrat.

V 34. minuti je zadel za vodstvo Rijeke z 2:0, v 66. minuti pa zadel za 4:0.

Vučkić je igral do 66. minute, trenutno pa je pri učinku štirih prvenstvenih golov v 19 nastopih v tej sezoni.

Za Rijeko je igral tudi slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin, ki je na igrišče prišel v 74. minuti.

Obeta se napet lov na prvenstveno krono

Rijeka je s 46 točkami s 24 tekem trenutno na četrtem mestu prvenstvene lestvice, na kateri je v boju za vrh napeto, kot že dolgo ni bilo. Dinamo je namreč danes poskrbel za spodrsljaj in doma le remiziral proti mestnemu tekmecu iz Zagreba Lokomotivi.

Dinamo ima zdaj le točko več od Osijeka, ki je včeraj s 3:2 zmagal v gosteh pri Istri. Damjan Bohar je za Osiječane igral do 67. minute, medtem ko je bil Mario Jurčević na igrišču od prve do zadnje minute.

Tri točke manj od Dinama ima na tretjem mestu Hajduk, ki je bil včeraj v gosteh s 3:0 boljši od Hrvatskega Dragovoljca, Jan Mlakar pa za Splitčane tokrat ni igral.

Štiri točke za Dinamom na četrtem mestu zaostaja Rijeka.