Dve roki, a le ena enajstmetrovka (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202421:22 0 komentarjev

Nogometne navdušence razdvajata sodniški odločitvi, ki smo jih videli v polfinalu pokala FA. Na sobotni tekmi med Chelseajem in Man Cityjem so možje v črnem ob igri z roko dejali, da se ni zgodilo nič spornega, dan kasneje pa so dosodili najstrožjo kazen.

V soboto je imel Chelsea v 55. minuti na voljo prosti udarec. Izvedel ga je Cole Palmer, ki je neposredno udaril proti Cityjevim vratom, med letom je žogo zadela roko Jacka Grealisha, ki je skakal v živem zidu. Angleževa roka, ki je bila krepko od telesa, je žogi spremenila let, a vse skupaj je bilo premalo, da bi se sodnik in VAR odločili za najstrožjo kazen.

Dan kasneje, so imeli več poguma. Pri vodstvu Uniteda proti Coventryju s 3:2 je ob podaji Luisa Binksa žoga zadela v nadlahtnico branilca Uniteda Aarona Wan-Bissako. Čeprav je bila razdalja mnogo manjša in s tem je bilo tudi manj časa, da jo branilec rdečih vragov umakne, je glavni sodnik brezkompromisno pokazal na belo piko, VAR pa mu ni oporekal.

Rdeči vragi so se po izenačenju Coventryja rešili v loteriji, medtem ko je Chelsea ostal praznih rok. City je napredoval po zadetku Bernarda Silve v 83. minuti, vprašanje pa je, kaj bi se zgodilo, če bi z 1:0 povedli Londončani.