Za konec priprav zmaga Portugalske

Euro 9. Jun 202122:40 > 10. Jun 2021 10:29 0 komentarjev
Bruno Fernandes za 1:0. Foto: AP Photo/Armando Franca

Portugalci so na zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom s 4:0 premagali Izrael in tako potrdili dobro formo.

Portugalce je v vodstvo v 42. minuti popeljal vezist Manchester Uniteda Bruno Fernandes, ki je izkoristil lepo podajo Joaa Cancela, ki igra za Unitedovega mestnega rivala Manchester City.

Fernandes je odlično formo potrdil z asistenco za drugi zadetek Portugalcev. Le dve minuti po prvem golu na tekmi je namreč lepo podal žogo v prostor za Cristiana Ronalda, ki je s svojo slabšo levico ukanil vratarja Izraela.

Portugalci se tu še niso ustavili. V 86. minuti je Joao Cancelo svoji asistenci dodal še zadetek. Na desnem krilu je lepo sprejel žogo, preigral enega izmed izraelskih branilcev, in žogo neubranljivo poslal v desni spodnji vratarjev kot.

Za piko na i je poskrbel Bruno Fernandes s svojim drugim zadetkom na srečanju. Tega je dosegel v 91. minuti, ko je izjemno ustrelil z roba kazenskega prostora za najlepši zadetek večera.

Pripravljalnih tekem za evropsko prvenstvo je tako konec. Euro se začne 11. junija s tekmo med Italijo in Turčijo.