Žan Celar je zdaj zablestel še v pokalu

Nogomet 29. Feb 202410:11 0 komentarjev
Žan Celar navdušuje v dresu Lugana. FOTO: Profimedia

Slovenski nogometni reprezentant Žan Celar je v odlični strelski formi. Včeraj je v dresu Lugana navdušil tudi v švicarskem pokalu.

Žan Celar je trenutno najboljši strelec švicarske lige, v kateri je v tej sezoni na 23 tekmah zabil 10 golov, zadnjega pretekli konec tedna, odlično pa gre 24-letnemu napadalcu slovenske reprezentance tudi v pokalu.

Včeraj je bil junak Lugana, ki je po enajstmetrovkah izločil Basel in se uvrstil v polfinale. V šesti minuti je po uspešno realiziranem protinapadu popeljal Lugano v vodstvo z 1:0, že po 15. minutah igre pa zadel še drugič, in sicer z enajstih metrov.

24-letni slovenski napadalec je bil na igrišču do 71. minute, ko je bil izid na semaforju 2:0 za Lugano, ki pa je do konca rednega dela tekme zapravil vodstvo. Po rezultatu 2:2 so sledile enajstmetrovke, po katerih je s 4:3 zmagal Lugano.

Celar je v tej sezoni zabil že 16 golov za Lugano v 34 nastopih v vseh tekmovanjih. Kar pet na štirih tekmah v pokalu, 10 v prvenstvu in enega v Evropi, v konferenčni ligi.