Zmaji v drugem polčasu odpravili blede Domžalčane (VIDEO)

Nogomet 14. Apr 202422:18 0 komentarjev
Prva liga Telemach Domzale-Olimpija
Zmaji so zadnjo tekmo z Domžalami dobili s 3:1. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Domžal so v 31. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 1:3 (0:0).

Olimpija je na prejšnjih šestih tekmah kar štirikrat remizirala ter s tem pustila vodilnemu Celju, da je ohranilo zajetno prednost, tretjeuvrščenemu Mariboru pa približanje na lestvici. Toda izbranci Zorana Zeljkovića, za katerega so v klubu zanikali, da se je znašel na majajočem stolčku, so ostali neporaženi v spomladanskem delu, danes v Domžalah pa so prišli do nove zmage, katere junak je bil Raul Florucz z dvema zadetkoma.

Olimpija je pri 60 točkah, ob tekmi manj ima 12 točk zaostanka za Celjem, sedem pa prednosti pred Mariborčani, ki imajo prav tako še (medsebojno) tekmo v dobrem. Domžale so sedme.

Olimpija je začela odločneje, hitro izpeljala nekaj obetavnih akcij, med drugim je Ivan Posavec po treh minutah z glavo žogo za malo poslal čez gol. Počasi so se opogumili tudi gostitelji, ki so prišli tudi do nekaj udarcev iz kota, a brez posebne nevarnosti za Matevža Vidovška.

Ljubljančani, ki so pogrešali kaznovanega Agustina Doffa, so imeli novo priložnost po novi podaji Davida Sueleheja z leve strani v 28. minuti, vendar je bil tudi Raul Florucz premalo natančen. Do konca polčasa, v katerem je bila terenska pobuda na strani gostov, domači pa so čakali protinapade, ni bilo več resnih priložnosti, tako da sta se ekipi na odmor odpravili z 0:0.

Je pa v 53. minuti Olimpija povedla. Florucz je najprej podal z desne strani, domači je niso izbili, do nje je spet prišel Olimpijin napadalec in jo poslal v mrežo za svoj osmi gol sezone. Takoj zatem so imeli svojo priložnost tudi Domžalčani, a so akcijo končali z nenatančnim strelom.

Zato pa je v 59. minuti spet udaril Florucz, ta je z desne strani potegnil proti sredini in s približno 18 metrov ugnal Lovra Štubljarja. Pozneje sta pri gostih poskusila tudi Nemanja Motika in Admir Bristrić, oba sta bila nenatančna, prvi pa je bil preveč sebičen v 76. minuti v protinapadu, ko je sam zaključil akcijo, čeprav je imel kar nekaj soigralcev odkritih.

V 84. minuti je Peter Agba dobil drugi rumeni karton, a to ni vplivalo na razplet, saj je Bristrić le malce zatem povišal prednost na 3:0, ko je zadel malce z leve strani kazenskega prostora. V 90. je Filip Stuparević le kozmetično popravil izid, ko je zadel s prostega strela z desne strani, žogo je po tleh poslal po diagonali v mrežo.

Domžale bodo v 3. krogu v nedeljo gostovale v Celju, Olimpija pa bo dan prej gostila Aluminij. Tako Domžalčane kot Ljubljančane pa med tednom čakata še zaostali tekmi, prvi se bodo v četrtek v 25. krogu merili s Koprom, drugi pa v sredo v 26. krogu z Mariborom.

Domžale – Olimpija 1:3 (0:0)

Stuparević 90.; Florucz 53., 59., Bristrić 85.

Konec tekme!

90. minuta: GOOOOL! Tolažilni gol domačih, Stuparević je z razdalje poslal predložek po tleh s prostega strela, a je žoga zletela mimo vseh in v mrežo.

85. minuta: GOOOOL! Admir Bristrić je takoj po izključitvi soigralca dokončno odločil zmagovalca. Zadel je lepo v daljši spodnji kot.

84. minuta: Peter Agba je prejel drugi rumeni karton in bil izključen. Končnica bo za zmaje zato malce težja.

59. minuta: GOOOOL! Še enkrat je zadel Florucz, tokrat s kakšnih 18 metrov po tleh v bližji kot.

54. minuta: Domači so takoj zapretili, a je Stuparević zgrešil vrata.

53. minuta: GOOOOL! Po smešnem posredovanju domače obrambe je žogo v mrežo pospravil Florucz.

Začetek drugega polčasa. Bomo po uspavanki v prvem delu videli boljše nadaljevanje?

Konec prvega polčasa.

28. minuta: Nekoliko obetavnejši napad zmajev, toda Raul Florucz s svojim strelom ni uspel ogroziti vrat Domžalčanov.

15. minuta: V uvodnih minutah tekme še nismo videli strela v okvir vrat.