PLT: Florucz junak Olimpije v Domžalah, le remi Maribora (VIDEO)

Nogomet 14. Apr 20248:05 > 22:17 0 komentarjev

31. krog Prve lige Telemach se je začel v Rogaški Slatini, kjer so vodilni Celjani premagali domačo zasedbo z 2:1. Na prvi nedeljski tekmi v Ljubljani sta se Bravo in Maribor razšla brez zmagovalca (1:1). Enak izid smo videli na dvoboju Mura - Koper. Za konec nedeljskega dogajanja je Olimpija zlahka s 3:1 odpravila Domžale.

Ob Kamniški Bistrici smo vso akcijo videli v drugem polčasu. Vse je odločil Raul Florucz, ki je dvakrat v šestih minutah kaznoval preveč anemično in neodločno domačo obrambo. Kljub rdečemu kartonu Petra Agba je že minuto pozneje na 3:0 povišal Admir Bristrić, Filip Stuparević pa je v 90. minuti z veliko sreče dosegel le tolažilni gol za Domžale.

Zmaji se bodo v naslednjem krogu z Mariborom udarili na večnem derbiju v Stožicah. Ljubljančani v tekmo vstopajo s sedmimi točkami naskoka pred rivali.

Koper do točke preko “mehke” enajstmetrovke

V Fazaneriji sta se Mura in Koper v derbiju sredine lestvice razšla brez zmagovalca (1:1). Domači so dobili prvi polčas, ko je v sodnikovem dodatku zadel Amadej Maroša.

Po odmoru pa je Koper izenačil iz nekoliko sumljivo dosojene enajstmetrovke. Luka Tičić je hitro padel v kazenskem prostoru Mure ob rahlem dotiku Matica Maruške, a je sodnik pokazal na belo točko. Sprožil je Timothee Nkada in zadel za 1:1. Mura je tekmo končala z igralcem manj, potem ko je za namerni udarec s komolcem pordečel Žiga Kous.

Maribor brez zmage v Ljubljani

Obračun v prestolnici se je začel po notah gostujočih nogometašev, ki so terensko premoč kronali v 20. minuti, ko je zadel Etienne Beugre. Slabih 10 minut kasneje se je znova zatresla mreža Brava, toda VAR je zadetek razveljavil.

Sledil je odgovor domačinov, ki so v 32. minuti prek Victorja Gidada prišli do izenačenja.

V drugem polčasu sta se obe mreži zatresli, toda tako zadetek Brava kot Maribora je bil razveljavljen. Tekma v Šiški se je na koncu končala brez zmagovalca.

Celjani marširajo proti naslovu

Nogometaši Celja so potrdili vlogo favorita in tekmo v gosteh proti Rogaški dobili z 2:1. A za zmago so se morali pošteno potruditi, saj so se domači dobro upirali in prvič klonili šele v drugem polčasu, potem ko je v 60. minuti mrežo zatresel rezervist Gregor Bajde. Ta je bil le tri minute pozneje uspešen še drugič, častni zadetek za Rogaško pa je iz najstrožje kazni v 84. minuti dosegel Patrik Mijić.

V Kidričevem boj za obstanek

Na izjemno pomembni tekmi v boju za obstanek v Prvi ligi Telemach se bosta v Kidričevem pomerila Aluminij in Radomlje in tako v ponedeljek sklenila krog. Obe ekipi imata po 30 odigranih krogih 26 točk. Zmagovalec bi naredil pomemben korak proti zagotovitvi devetega mesta, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek med slovensko nogometno elito.