Vsi slovenski klubi uspešni na uvodu srednjeevropske lige

Odbojka 1. Nov 202218:57 0 komentarjev
ACH Volley
V moški konkurenci pokalni naslov branijo odbojkarji ACH. Foto: ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so v prvi tekmi nove sezone srednjeevropske lige na prvem turnirju premagali avstrijsko ekipo Union Raiffeisen Waldviertel s 3:0 (21, 16, 18). Odbojkarji Calcita Volleyja so premagali Zadrugo Dob s 3:2 (-21, 19, 16, -19, 10), do zmage pa so prišli tudi odbojkarji Merkur Maribora, ki so premagali Murso Osijek s 3:0 (17, 24, 21).

Oktobra se je začela ženska srednjeevropska liga, danes pa še moška izvedba. Slovenija ima v njej tri predstavnike, ACH Volley, Calcit Volley in Merkur Maribor. Branilci lovorike iz prejšnje sezone so danes začeli v Zwettlu in brez težav prišli do prve zmage v novi.

Gostje niso dovolili presenečenja in so po manj kot uri in pol odnesli vse točke. Še najbližje presenečenju so bili domači v prvem nizu, ko so se približali še na 20:24, ubranili prvo zaključno žogo, druge pa ne več. Lažje delo je imel ACH Volley v nadaljevanju, drugi niz je tako po začetni prednosti s 13:8 hitro dobil s 25:16, le malenkost več dela pa so imeli prvaki v tretjem.

Tam so bili domači nazadnje blizu pri 13:17, po zaostanku s 17:23 pa je bilo jasno, da bo tekme konec po treh nizih.

Pri gostih je bil s 16 točkami tokrat najboljši Nikola Gjorgiev, po 11 sta jih zbrala Danijel Koncilja in Filip Šestan.

Ljubljančane v sklopu uvodnega turnirja čaka še obračun s slovaško ekipo Rieker Komarno, ki bo 2. novembra, tretja zaporedna tekma pa dan pozneje proti zagrebški Mladosti.

Drugi turnir te lige bo med 22. in 24. novembrom, redni del prvenstva se bo po odigranih petih turnirjih končal 2. februarja, sledila bosta še polfinale in finale.

Zanesljiv tudi Calcit

Calcit Volley je v uvodnem nastopu na turnirju v Kamniku premagal v prejšnji sezoni tretjeuvrščeno Zadrugo Dob iz Avstrije s 3:2. Kamničani so izgubili uvodni in četrti niz, v odločilnem petem pa so bili zbrani od samega začetka, povedli s 6:1 in vknjižili prvo zmago.

Najboljši posameznik pri domačih je bil Nik Mujanović s 25 točkami, dvanajst jih je zbral Daniel Aponza Carabali, enajst Jure Okroglič in deset pa Dino Vinkovič.

Mariborski odbojkarji brez izgubljenega niza

Izbranci trenerja Sebastijana Škorca so tekmeca iz Osijeka premagali po uri in 23 minutah igre, najbolj zanimiv pa je bil drugi niz, v katerem je Merkur ubranil dve žogi za niz in slavil s 26:24. Žiga Donik (21 točk) je v teh ključnih trenutkih prispeval dve točki, Miha Fink je bil na mestu v bloku, točko za vodstvo z 2:0 v nizih pa je prispeval Gregor Pernuš z asom.

Mariborčani bodo na prvem turnirju igrali le še eno tekmo; 3. novembra ob 19.30 z avstrijskim Amstettenom.