ACH Volley še z deseto zmago v srednjeevropski ligi

Odbojka 2. Feb 202322:36 > 23:04 0 komentarjev
ACH Volley
V moški konkurenci pokalni naslov branijo odbojkarji ACH. Foto: ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so dobili tudi deseto od prav toliko tekem v letošnji sezoni rednega dela srednjeevropske lige. Na zadnji tekmi petega, domačega turnirja so v Tivoliju ugnali hrvaško zasedbo Mursa Osijek s 3:0 (23, 21, 21).

V srednjeevropski ligi so bili že pred zadnjim tekmami znani vsi štirje polfinalisti.

Odbojkarji ACH Volleyja so si s popolnim izkupičkom zagotovili prvo mesto. Tudi na zadnji tekmi, tako kot na devetih od skupno desetih, niso oddali niza.

Ljubljančani so se v prvem nizu s precej spremenjeno in okrnjeno postavo mučili s hrvaškimi tekmeci. Ti so vodili z 21:20, nato pa so domači postavili stvari na svoje mesto in niz osvojili.

V kadru le šesterica

Tudi v drugem nizu so jim hrvaški tekmeci dolgo dihali za ovratnik, a do presenečenja niso prišli. Niz je domačim pripadel s 25:21. V tretjem so varovanci Radovana Gačiča prikazali še najboljši obraz in hitro prišli do prednosti, ki je do konca niso več izpustili iz rok.

Gačič je imel na zadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v kadru le šest igralcev. Danijel Koncilja je dosegel 19 točk, Klemen Šen pa 14.

ACH Volley – Mursa Osijek 3:0 (23, 21, 21)

Dvorana Tivoli, gledalcev 15, sodnika: Mezöffy (Madžarska), Novak (Slovenija).
ACH Volley: Mejal 3 (1 as, 2 bloka), Satler 1, Mašulović 10 (1 as, 3 bloki), Bošnjak 9 (1 blok), Koncilja 19 (2 bloka), Šen 14 (1 as, 1 blok).
Mursa Osijek: Bogdanović 5, Škugor, Kraljević, Đirlić 2, Santos 11 (2 asa, 3 bloki), Antunes 3 (1 as), Majer, Lizanec 4, Marquez 5 (1 as, 2 bloka), Vuković 6, Busak Vidaković, Verasto 4.

Calcit za konec rednega dela premagal Waldviertel

Odbojkarji Calcita Volleyja so na zadnji tekmi petega, domačega turnirja proti ekipi Union Raiffeisen Waldviertel zmagali s 3:1 (-20, 23, 19, 21). Varovanci Matije Pleška so si že pred tem zagotovili drugo mesto po rednem delu tekmovanja.

Prvo mesto je zasedel ACH Volley z razmerjem zmag in porazov 10-0, drugi je Calcit (8-2). Tretje mesto je pripadlo Zadrugi Dob (6-4), ki je imela boljše razmerje med osvojenimi in izgubljenimi nizi od četrtouvrščenega Merkurja Maribora (6-4).

Pri Kamničanih je danes izstopal Jan Klobučar z 18 točkami, še dve več je pri gostih dosegel Marek Mečiar.

Calcit Kamnik – Waldviertel 3:1 (-20, 23, 19, 21)

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 27, sodnici: Jurković, Kramar Šandl (obe Hrvaška).

Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 11, Vinkovič 4, Lazar, Klobučar 18 (2 asa, 2 bloka), Košenina, Arsenoski, Okroglič 9 (1 blok), Mitrašinović 3, Aponza 9 (1 as, 2 bloka), Pavlović 11 (3 bloki).
Waldviertel: Krabel 6, Müller, Wessely, Marszalek 8 (1 blok), Mečiar 20 (2 asa, 2 bloka), Bartoš 3 (2 asa, 1 blok), Viens 1, Reiter, Stoos 1, Streutker 5 (1 blok), Kločko, Schnabel 6, Regehr 4 (2 bloka).