Bankirke po prvi tekmi v težkem položaju

Odbojka 29. Nov 202322:00 0 komentarjev
Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so na prvi tekmi osmine finala pokala Cev doma izgubile proti švicarskemu Viteos Neuchatelu z 1:3 (-27, -20, 14, -19).

Mariborčanke so izgubile svojo prvo evropsko tekmo v sezoni, boljše od njih je bila švicarska ekipa, v kateri glavno vlogo igrajo tuje igralke. Kljub porazu pa so se varovanke Tilna Kozamernika lahko prepričale, da Neuchatel ni ekipa, ki bi se jo treba bati, skupni zmagovalec nikakor še ni odločen, v Švici ni nemogoče, da bi jim Slovenke vrnile na enak način. A bodo morale delati manj napak, nekoliko bolje sprejemati servise, Kozamernik je tokrat lahko zadovoljen le z blokom, z njim so njegove varovanke dosegle 15 točk.

Tekma bi se lahko zasukala na drugo stran, če bi gostiteljice dobile prvi niz. Za to so imele priložnost, zapravile so namreč zaključno žogo. As Jasmine Gross je v vodstvo popeljal gostje, ki so se osvojenega niza veselile po napaki Ise Ramić. Bankirkam ni kazalo slabo niti v drugem nizu, v katerem so na začetku že prepričljivo vodile, bile na 16. točkami s tekmicami poravnane, pred končnico zaostajale z 18:19, toda nato dovolile šest zaporednih točk Švicark.

Tretji niz je Nova KBM Branik dobil gladko, a tekmice so v njem tudi privarčevale nekaj moči za četrtega, ki se je spet izšel po njihovih željah.

Iza Mlakar je bila z 21 točkami najučinkovitejša igralka tekme, sestri Klara in Nika Milošič sta se izkazali z vsaka po štirimi bloki.

Povratna tekma bo 7. decembra v Neuchatelu.

Nova KBM Branik – Viteos Neuchatel 1:3 (-27, -20, 14, -19)

Dvorana Lukna, sodnika: Georgiev (Bolgarija), Husejnović (BiH).

Nova KBM Branik: Mlakar 21 (2 asa, 2 bloka), K. Milošič 8 (4 bloke), Šalamun, Štampar, Ulrih, Lekše 3 (1 blok), Senekovič, Cikač, Farkaš, Ramić 8 (3 bloki), N. Milošič 14 (1 as, 4 bloki), Potokar, Tišma 3 (1 s, 1 blok).

Viteos Neuchatel: Delley, Haynes 12 (1 as, 1 blok), Petitat, Camelique, Pierret 4 (1 as, 1 blok), Henriksen, Gross 10 (3 ase, 2 bloka), Branca 6 (1 as, 1 blok), Trösch, Scrucca 1, De Micheli, Scambray 18 (1 blok), Grubbs 17 (2 asa), Lengweiler.