Za zlato Srbkinje in Turkinje

Odbojka 1. Sep 202323:26 0 komentarjev
Tijana Bošković Srbija
Tijana Bošković Foto: CEV

Odbojkarice Turčije in Srbije so finalistke evropskega prvenstva. V polfinalnih obračunih v Bruslju so Turkinje po preobratu s 3:2 premagale Italijanke, Srbkinje pa so imele proti Nizozemski nekoliko lažje delo, zmagale so s 3:1.

Italijanke, sicer branilke naslova, so bile v dvoboju s Turkinjami že blizu zmage. Vodile so z 2:1 – oba niza, v katerih so zmagale so dobile gladko, v drugem, ki so ga izgubile, pa je bil tesen, tudi v četrtem so že imele lepo prednost. Pri vodstvu 18:14 je dišalo po njihovi zmagi, toda tekmice se niso dale, na 20. točki sta bili ekipi poravnani.

Tudi na 22., nato pa so Turkinje dobile tri točke in izid izenačile. “Tie-break” je bil izenačen do izida 5:5, nato pa je sledilo devet zaporednih turških točk ter slavje bronastih z zadnjega EP pred dvema letoma in zmagovalk letošnje lige narodov.

Pri zmagovalkah je bila z 22 točkami najučinkovitejša Melissa Teresa Vargas, igralka kubanskega rodu, pri Italijankah jih je Paola Egonu dosegla še tri več, tudi dva asa in štiri bloke, njena dobra predstava pa ni zadostovala za zmago.

Turčija odbojka ženske Melissa Teresa Vargas

Lahko svetovnemu naslovu dodajo še evropskega?

V finalu bodo igrale tudi trikratne evropske in aktualne svetovne prvakinje iz Srbije. Za razliko od nekaterih prejšnjih tekem so tokrat hitro našle ritem, dobile prvi niz, v drugem nerazumljivo popustile, v njem osvojile vsega 15 točk, a se vendarle pravočasno vrnile v igro in dobile naslednja dva niza.

Kot je to običajno, so do zmage prišle predvsem po zaslugi Tijane Bošković, ki je tokrat dosegla 29 točk, en as in tri bloke.