Konec sezone za Roka Možiča

Odbojka 8. Maj 202210:17 > 10:57
Rok Možič Foto: Verona Volley

Verona je po sobotnem porazu v polfinalnem dvoboju za končno peto mesto končala sezono. Rok Možič in druščina so Piacenzi odščipnili niz, kaj več pa jim ni uspelo.

Potem ko se je Verona presenetljivo uvrstila v polfinale boja za peto mesto, v njem naleteli na močnejšo Piacenzo, ki je upravičila vlogo favorita. Prvi niz je dobila s 25:22, v drugem so gostom iz Verone dopustili le 11 točk, nato pa malce popustili ter gostom dovolili, da osvoji tretji niz. V četrtem je spet vse potekalo po notah Piacenze, ki se je po zmagi uvrstila v finale, v njem pa se bodo z končno peto mesto pomerili s Cisterno.

Toliko blokov v Italiji še ni dosegel

Rok Možič je tokrat odigral celotno srečanje. Dosegel je 16 točk. V napadu je imel 40-odstotni izkoristek (10/25), dosegel pa je še en as in pet blokov, kar je njegov osebni rekord v italijanski ligi. Nekaj drobtinic je v zadnjem, četrtem nizu dobil tudi Tonček Štern. Za zmagovalce je prispeval dve točki.

Vrhunci s tekme med Piacenzo in Verono:

Sezono sklenil s 532 točkami

Možič je svojo krstno sezono v najmočnejši italijanski ligi sklenil s 532 točkami – 466 jih je dosegel v rednem delu, 66 pa še v boju za peto mesto. V povprečju je to 17,7 točke na tekmo, kar je za krstno sezoni v eni najmočnejših lig na svetu izjemen dosežek.

Mladi 20-letni slovenski reprezentant bo zdaj dobil nekaj dni prosto, nato pa se bo pridružil četi slovenskega selektorja Marka Lebedewa, ki bo srebrne odbojkarje prvič pozdravil že v ponedeljek v Ljubljani.