Kranjčani namučili utrujeni ACH, Črnučani pa Salonit

Odbojka 6. Feb 202222:31 > 22:52 0 komentarjev
ACH Volley se zdi v tej sezoni premočen za slovenske tekmece, a finalne serije so ponavadi povsem nove zgodbe.

V 15. krogu 1. DOL za moške na sobotnih tekmah ni bilo presenečenj. Vodilni ACH Volley je kljub utrujenosti in ne stoodstotnem pristopu ugnal krajnsko Hišo na kolesih Triglav, prvaki iz Maribora so s 3:0 ugnali Krko, ki jih je letos premagala v Novem mestu, Salonit Anhovo pa je bil kljub napetemu obračunu brez izgubljenega niza boljši od borbenih Črnuč.

ACH Volley je med tednom igral na Azorih, poleg tega zaključuje nastope v srednjeevropski ligi, njihov ritem je res naporen. Zato ni bilo pričakovati, da bi se proti zadnjeuvrščenim Kranjčanom “metali na zobe”. Še posebno, ker so dobili prvi niz z desetimi točkami razlike. Toda nato so z igralci s klopi nekoliko stopili s plina, kar so neobremenjeni Gorenjci izkoristili, bili naslednjih treh nizih enakovredni, enega so “v podaljšku tudi dobili”.

Enako naporen ritem kot Ljubljančani imajo tudi Mariborčani, ki tudi igrajo na treh frontah, zato ni nepričakovano, da Krko niso odpihnili s terena. Vsekakor pa njihova zmaga proti ekipi, ki jih je poleg ACH Volleyju edina premagala, ni bila niti za trenutek vprašljiva, predvsem zaradi Ahmeda Ikhbayrija, ki je bil za Novomeščane nerešljiva uganka, dosegel je 24 točk. Štajerci so bili boljši v vseh elementih, osnova za njihov uspeh pa sta bila servis in sprejem.

Tudi Salonit proti Črnučam ni imel lahkega dela. V prvem nizu je že zanesljivo vodil, a gosti so po izidu 22:18 dosegli šest zaporednih točk in imeli dve zaključni žogi za vodstvo z 1:0. Toda servisa Jerneja Vrtovca sta poskrbela za izenačenje, Ljubljančani so imeli priložnosti vse do izenačenja na 29. točki, nato pa so v vodstvo prišli domači, ki so ga z blokom Luke Lazarja tudi končali niz.

V drugem niso imeli težkega dela, tretji pa je bil spet bolj izenačen, v začetku so imeli pobudo gosti, v nadaljevanju pa domači, ki pa so si zmago zagotovili v končnici, po izidu 22:22.