ACH v slovenskem finalu do trinajstega naslova (VIDEO)

Odbojka 17. Mar 202320:45 > 21:04
ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so osvojili 13. lovoriko v srednjeevropski ligi. Na današnji finalni tekmi v Kamniku so po uri in 53 minutah premagali domači Calcit Volley s 3:1 (-23, 18, 22, 23).

Kamničani so v prvem nizu prevladovali in imeli pod nadzorom tekmece iz slovenske prestolnice. Po vodstvu z 20:16 in 21:17 pa so se v njihovi igri prikradle napake, kar so Ljubljančani izkoristili in po seriji točk na servis Danijela Koncilje izenačili na 22:22. Gostitelji so v prelomnih trenutkih le strnili svoje vrste in po 26 minutah uvodni niz dobili s 25:23.

Izbranci gostujočega trenerja Radovana Gačiča so po izgubljenem uvodnem nizu v nadaljevanju zaigrali veliko bolje. V drugem nizu so Kamničane zasenčili v vseh odbojkarskih prvinah, po 23 minutah pa zmagali s 25:18.

V tretjem nizu se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, odločale so malenkosti in navdih posameznikov. V prelomnih trenutkih je bilo več modrosti na strani Ljubljančanov, ki so povedli z 20:17, “točkovni kapital” pa ohranili do konca niza za zmago s 25:22.

Kamničani so odločno začeli četrti niz. Hitro so povedli s 4:1, a so Ljubljančani po delnem izidu 3:0 najprej izenačili na 4:4, le nekaj trenutkov zatem pa povedli s 6:5. Domači odbojkarji so nato uredili svoje vrste in kljubovali papirnatim favoritom iz slovenskega glavnega mesta.

Do izida 16:16 je bila tekma povsem odprta, nato pa so Ljubljančani naredili delni izid 3:0 in povedli z 19:16. Kamničani niso vrgli puške v koruzo, izenačili so na 23:23, preobrata pa niso uprizorili. Ljubljančani so izkoristili že prvo zaključno žogo in po 28 minutah četrti niz dobili s 25:23.