Kapetan z veliko začetnico: Za zmago bi sedel tudi na klop

Odbojka 1. Dec 202213:10 0 komentarjev

O kapetanu ACH Volleyju Nikoli Gjorgievu smo v preteklosti napisali že veliko hvalospevov, na sredini tekmi Lige prvakov pred polnim Tivolijem pa je le še enkrat več dokazal, kako zelo so lahko v Ljubljani veseli, da ga imajo v svoji ekipi.

ACH Volley je po zadržanem začetek in gladko izgubljenem prvem nizu, v nadaljevanju pokazal, da njegove besede pred sezono, da si želi v izločilne boje, niso nemogoče. Turški Ziraat, ki ima vsaj petkrat večji proračun kot Ljubljančani, je bil že v zelo težkem položaju, izgubljal je z 1:2 v nizih, v četrtem se je tudi z nekaj sreče izvlekel v petega, tam pa so na krilih vrhunskega Wouterja ter Maata prišli do prve zmage v tej sezoni Lige prvakov.

Veliko razočaranje v oranžnem taboru

Turki so zmago sredi Tivoliju slavili, kot da so osvojili evropski naslov, na drugi strani pa je bilo prisotnega veliko razočaranja, četudi je bila igra, ki so jo prikazali oranžni zmaji, na zelo zavidljivi ravni.

Še posebej je bil žalosten domači kapetan, makedonski veteran Nikola Gjorgiev, ki zelo nerad izgublja. “V tem trenutku sem zelo razočaran, res ne vem, kaj naj pametnega povem. Morali bi le zaključiti tekmo,” je po tekmi dejal kapetan ljubljanske ekipe.

Gjorgiev: Treba bo narediti analizo

“Ziraat ima vrhunsko ekipo, a smo jih vseeno imeli v šahu. Odločale so malenkosti. V prvem nizu nismo bili pravi, za nas je bil tudi šok igrati pred tako izjemno publiko, tega res nismo navajeni. V drugem in tretjem nizu smo bili izjemni, nato pa je spet sledil padec. Zakaj? Treba bo narediti analizo, kaj se je zgodilo. Mogoče je to zaradi velikega števila tekem, premalo rotacij, ne vem … Po treh tekmah imamo štiri točke, moramo gledati naprej in narediti vse, da se uvrstimo vsaj v izločilne boja pokala CEV,” je še pristavil 34-letni Makedonec, ki je v slovensko prestolnico prišel preteklo poletje iz turškega Inegöla.

Naziv MVP mu nič ne pomeni

Za Gjorgievim je izjemna individualna predstava. Po tistem ogrevalnem prvem nizu je bil praktično ne zgrešljiv. Na koncu se je ustavil pri 31 točkah. Kar 27 jih je dosegel v napadu (55% izkoristek – 27/49), odlično pa je tudi serviral in dosegel tri ase. Vseeno mu statistika na koncu ni prav nič pomenila.

“Vse točke bi dal za zmago. Vse bi naredil, sedel bi tudi na klop, če bi nam to pomagalo do zmage. Ta poraz me res boli, saj smo se vsi želeli navijačem, ki so se zbrali v tako velikem številu, zahvaliti z zmago. Vseeno jim najlepša hvala za podporo. Hvaležni smo vsakemu. Škoda,” je še povedal Gjorgiev, ki je bil po tekmi izbran tudi za najboljšega posameznika obračuna.

Na gostovanjih bodo reševali svojo usodo

ACH Volley ima po treh krogih eno zmago in dva poraza, skupaj štiri točke, kar trenutno še zadostuje za drugo mesto, res pa je, da bodo Ljubljančani v zadnjih treh krogu skupinskega dela dvakrat gostovali. Pri neposrednih tekmecih za razvrstitev Ziraatu in Dürnu, Perugio, ki je v tej sezoni še neporažena, bodo v petem krogu gostili v Tivoliju.

Brez počitka za zmaje

Pred slovenskimi prvaki počitka ni. Od začetka oktobra pa do zdaj so odigrali že 18 tekem. Poraz proti Turkom je bil šele drugi v tej sezoni, že v soboto pa odhajajo v Kamnik, ki bo, vsaj tako je možno sklepati po dosedanjem poteku sezone, njihov glavni konkurent pri branjenju slovenskih kron. Slovenski derbi si boste lahko v soboto ob 20. uri v neposrednem prenosu ogledali tudi na Sportklubu.