Calcit izločil utrujene prvake, ACH napredoval brez boja

Odbojka 27. Apr 202122:15 > 22:25 0 komentarjev
Kamničani so brez večjih težav izločili Merkur Maribor. Foto: Klemen Brumec

Znani so vsi polfinalisti zaključnega turnirja osmerice slovenskega pokala v ljubljanskih Črnučah. Med štiri najboljše so se uvrstili ACH Volley, Salonit Anhovo, Hiša na kolesih in Calcit Volley, ki je v osrednjem četrtfinalnem obračunu gladko s 3:0 v nizih izločil aktualnega državnega prvaka Merkur Maribor.

Mariborčani po nedeljski osvojitvi državnega naslova dva dni kasneje po pričakovanjih niso mogli resneje konkurirati spočitemu Calcit Volleyju. “Akumulatorji so prazni, bencina ni več,” nam je po osvojitvi zlate medalje v čustvenem intervjuju zaupal trener Merkurja Sebastijan Škorc, na drugi strani pa so Kamničani, ki so pred sezono veliko vložili v ekipo, komaj čakali, da iz zasede napadejo ranjen plen. Svoj načrt so izpolnili do potankosti in utrujenemu Mariboru niso pustili ni kančka možnosti za napredovanje v polfinale. Pri Kamničanih sta po 13 točk dosegla Mitja Gasparini in Sašo Štalekar (5 blokov), pri poražencih pa je edini več kot deset točk dosegel Rok Možič (11). Kamničani se bodo v sredinem polfinalu udarili s Hišo na kolesih iz Kranja, ki je bila v četrtfinalu boljša od novomeške Krke.

V drugem polfinalu se bosta pomerila Salonit Anhovo, ki so bili v četrtfinalu boljši od Panvite, in  branilec naslova ACH Volley, ki je po odpovedi nastopa ekipe Sip Šempeter med štiri najboljše napredoval brez boja.

ACH Volley lovi četrto zaporedno pokalno krono

Zadnje tri pokalne lovorike so osvojili odbojkarji ACH Volleyja, ki je sicer skupno pri 12 naslovih pokalnih zmagovalcev. Z osmimi lovorikami sledi Salonit Anhovo, Calcit Volley in Merkur Maribor pa sta doslej zmagala po trikrat. Kanalci so nazadnje slavili v sezoni 2013/14, Kamničani v sezoni 2016/17.