Slovenke brez možnosti proti svetovnim prvakinjam (VIDEO)

Odbojka 20. Avg 202318:25 > 18:46 0 komentarjev
Slovenija Srbija odbojka ženske

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na tretji tekmi skupinskega dela letošnjega evropskega prvenstva v Belgiji, Italiji, Nemčiji in Estoniji danes v Gentu izgubila proti Srbiji z 0:3 (-20, -11, -15).

Slovenke so doživele tretji poraz v skupinskem delu. Po Poljakinjah in Belgijkah so jim odbojkarsko mero vzele še zadnje svetovne prvakinje iz Srbije, ki so tudi na letošnjem zaključnem turnirju stare celine ene glavnih pretendentk za končno zmago.

Izbranke italijanskega strokovnjaka na slovenski klopi Marca Bonitte po dnevu premora v torek čaka tekma z Madžarkami, dan kasneje pa še z Ukrajinkami.

Slovenske odbojkarice se uvodoma niso ustrašile imenitnih tekmic na drugi strani igrišča. Po zaostanku 2:6 so zaigrale sijajno v vseh smereh igre in najprej izenačile na 6:6, v nadaljevanju pa povzročile kar nekaj glavobolov favoriziranim in veliko višjim tekmicam ter si priigrale tri točke prednosti (15:12).

Po vodstvu Slovenk s 17:14 je reagirala tudi srbska klop – tudi ta je v rokah italijanskega strokovnjaka Giovannija Guidettija – in zahtevala polminutni odmor, po njej pa se je razmerje moči na igrišču povsem spremenilo.

Slovenija: Mlakar 2, Pogačar 1, Pucelj 3, Lorber Fijok 4, Zatković 13, Šiftar 3, Najdić, Velikonja Grbac 3, Milošič 4, Boisa, Mazej, Planinšec, Banko, Ramić.
Srbija: Busa 4, Lazović, Drča, Popović, Uzelac 5, Ognjenović 4, Pušić, Bjelica 2, Aleksić 13, Stevanović 8, Jegdić, Bošković 14, Lozo 7.

Njihove tekmice so po delnem izidu 3:0 izenačile na 17:17, po zadnjem slovenskem vodstvu v prvem nizu z 19:18 pa so prelomni trenutki minili povsem v znamenju srbskih odbojkaric, ki so uveljavile vse svoje prednosti in Slovenkam do konca niza dopustile le eno točko.

Slovenske odbojkarice so bile po porazu v prvem nizu z 20:25 v nadaljevanju dvoboja v povsem podrejenem položaju, v njihovi igri je “kapljalo in curljalo” na vse strani. Varovanke Bonitte v nobenem elementu odbojkarske igre niso bile kos imenitnim tekmicam iz Srbije, drugi niz so po dvajsetih minutah igre visoko izgubile z 11:25.

V tretjem nizu se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo. Izkušeni italijanski strokovnjak na slovenski klopi je po zaostanku 5:10 zahteval polminutni premor in skušal predramiti svoje varovanke, a Srbkinje so bile še naprej razpoložene in za razred boljše. S svojim širokim igralskim kadrom so vseskozi nadzorovale potek dvoboja, do koncu niza pa Slovenkam dovolile, da so osvojile 15 točk.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Eva Zatković s 13 točkami, po štiri sta dosegli Lorena Lorber Fijok in Nika Milošič.