Slovenci se ne ustavljajo: novo zlato za odbojkarje

Slovenska odbojkarska reprezentanca do 18 let

Slovenski odbojkarji so se v velikem finalu srednjeevropskega prvenstva do 18 let v Zadru po hudem boju veselili zmage s 3:2 (-18, -22, 21, 16, 12) nad Češko. Poleg zlatega odličja so si Slovenci priborili tudi vozovnico za evropsko prvenstvo. Preberi več

Slovenski odbojkarji so skupinski del srednjeevropskega prvenstva do 18 let, ki ga je gostil Zadar, odigrali z odliko in vse tri obračune dobili z izidom 3:0. Premagali so Madžarsko, Češko in Ciper.

S tremi zmagami so si zagotovili prvo mesto v skupini B in uvrstitev polfinale, kjer so jih čakali Izraelci. Varovanci Aleša Hribarja so se znašli v zaostanku z 2:0 v nizih, toda na koncu so se Slovenci zbrali in poskrbeli za preobrat in zmago s 3:2.

V velikem finalu so se slovenski odbojkarji znova pomerili s Češko. Tekma se je odločala v petem nizu, ki so ga Slovenci dobili s 15:12.

Do odličja tudi dekleta

Slovenska ženska izbrana vrsta do 18 let je po porazu z 1:3 (18, -18, -23, -17) s Hrvaško v velikem finalu srednjeevropskega prvenstva v Mariboru osvojila srebro.

Slovenke so odlično odigrale prve niz in ga na koncu tudi dobile s 25:18. Toda v nadaljevanju so Hrvatice prevzele pobudo in na koncu slavile s 3:1 v nizih. Varovanke Sama Miklavca so se še najbolj upirale v tretjem nizu, na koncu pa so se morale zadovoljiti s srebrnim odličjem.