Rok Možič dodobra namučil italijanske prvake (VIDEO)

Odbojka 7. Nov 202211:54 0 komentarjev

Verona je težkem gostovanju zabeležila še tretji poraz v močni italijanski Superlegi. V 6. krogu je na gostovanju pri aktualnem prvaku Lube Civitanovi je izgubila z 1:3 v nizih. Rok Možič je za poražence dosegel 15 točk.

Rok Možič in druščina se sicer niti malo ni ustrašila slovitega tekmeca, ki v zadnjih letih kraljuje v italijanskem prvenstvu. Po izjemnem začetku so prvi niz dobili s kar 25:16 ter dobro igro prenesli tudi v drugega. Po zaostanku so Lube ujeli in vodili vse do končnice niza (23:22), nato pa so domači izkoristili nezbranost gostov in izenačili.

Psihološka prednost je tehtnico nagnila na stran Lube tudi v tretjem nizu, v četrtem nizu pa je bilo spet zelo izenačeno. Veroni kljub temu ni uspelo tekme popeljati v peti niz. “Če bi zmagali drugi niz, bi se tekma zapeljala v drugo smer. Želeli smo prehitro zaključevati, kar je odraz naše neizkušenosti. Ponosen sem na fante, na pristop. Moraš še delati in skupaj rasti, a do zdaj smo vedno drago prodali svojo kožo,” je po tekmi povedal trener Verone Radostin Stojčev.

Od Možiča boljši le izjemni Rus

Slovenski reprezentant je bil s 15 točkami ponovno med najboljšimi v ekipi. S 24 točkami je od njega uspešenjši le izjemni Rus Maksim Sapožkov. 20-letni Mariborčan je imel v napadu 50% izkoristek (13/26), dve točki pa je dodal z blokom.

Vrhunci Rok Možiča proti italijanskemu prvaku:

Pri gostih je bil s 26 točkami najboljši korektor iz Portorika Gabi. Dosegel je kar pet asov, tukaj dodajmo, da je tri napake na sprejemu naredil tudi Možič, tekmo kariere pa je odigral mladi, 19-letni Bolgar Aleksandar Nikolov, sin slovitega Vladimirja. Vknjižil je kar 21 točk, največ do zdaj v najmočnejši italijanski ligi.

Sledi nova zahtevna tekma

Verona bo naslednjo nedeljo pred domačimi gledalci pričakala Monzo, ki je v tej sezoni dvakrat zmagala in štirikrat izgubila. Porazila je tako Lube kot Piacenzo, zato se pričakuje izjemno izenačeno tekmo.