Branilcem naslova tolažilna nagrada

Odbojka 22. Apr 202222:14 0 komentarjev
Merkur je po lanskem prvem letos končal na tretjem mestu.

Merkur Maribor je z zmago na drugi tekmi proti Panviti Pomgrad že osvojil končno tretje mesto v državni odbojkarski ligi. V Murski soboti so Mariborčani slavili s 3:0 (-23, -22, -18).

Mariborčani so po osvojenem naslovu v pretekli sezoni tokrat v državnem prvenstvu zasedli tretje mesto. Z 2:0 v zmagah so ugnali pomursko zasedbo, pred tem so v polfinalu izpadli po dveh tesnih porazih proti Calcitu Volleyju. Panvita je dvakrat z 0:3 v nizih izgubila proti ACH Volleyju.

Odbojkarji Panvite so bili v dvorani osnovne šole v prvem nizu vseskozi v prednosti, nekajkrat tudi za tri točke, nazadnje pa pri 15:12. Nato pa so gosti s serijo točk izenačili, po izidu 23:23 pa z zaporednima točkama prišli do vodstva z 1:0.

V drugem nizu si nobena od ekip sprva ni priigrala zajetne prednosti. Varovanci Sebastijana Škorca so imeli večkrat dve točki naskoka. Tudi v končnico niza so prišli z minimalnim naskokom. Sledilo je izenačenje na 20:20, nato pa so še vedno aktualni prvaki s petimi od zadnjih sedmih točk strli domačine in povedli z 2:0 v nizih.

Tudi tretji je bil od samega začetka izenačen, dokler se za pet točk niso odlepili gosti (14:9). Čeprav so domači strnili vrste in se približali na vsega točko pri 18:17, jim je nato zmanjkalo moči, Mariborčani pa so do konca dvoboja izgubili le še točko.

Pri domačih je edini dvomestno število točk presegel Connor McConnell (13), pri gostih pa je Ahmed Ihbajri izstopal s 16 točkami.