Kamničanke na pragu šestega državnega naslova

Odbojka 17. Apr 202223:05 > 18. Apr 2022 10:29

Odbojkarice Calcita Volleyja so na drugi finalni tekmi državnega prvenstva v gosteh v Mariboru ugnale Novo KBM Branik s 3:2 (-19, 23, -17, 23, -11) in povedle z 2:0 v zmagah. Ekipi igrata na tri zmage, naslednja, morebiti že zadnja tekma bo v torek ob 20. uri v kamniški dvorani.

Kamničanke so po drugi finalni tekmi še korak bližje tretjemu zaporednemu naslovu, skupno pa šestemu v slovenskem državnem prvenstvu. Mariborčanke pa po današnjem porazu upajo zgolj še na čudež v lovu na 17. zvezdico v zgodovini kluba, saj jim v tej sezoni na petih tekmah še ni uspelo premagati calcitovk, a so jim bile tokrat zelo blizu.

V izenačenem prvem delu prvega niza so bile sprva korak pred tekmicami domače odbojkarice, potem pa so pobudo prevzele Kamničanke. Te so z delnim izidom 11:5 povedle s 17:13. Čeprav so se po slabem sprejemu Anđelke Radišković bankirke približale na 16:18, so nato s serijo servisov Anje Zorman in dobro igro v polju gostje niz tako rekoč odločile v svojo korist po vodstvu z 22:16.

Drugi niz se je začel s serijo točk domačih, ko je bila na servisu Anamaria Galić. Pri izidu 5:0 je moral pol minute odmora vzeti gostujoči trener Gregor Rozman. Niz točk je bil končan, Kamničanke pa so počasi grizle v zaostanek. Približale so se na vsega točko (11:12), a so varovanke Bruna Najdiča hitro pobegnile na 15:12. To prednost so držale tudi do končnice, ko je moral Najdič umiriti svoje varovanke po skorajšnjem izenačenju Kamničank (21:20). Odmor je domačim pomagal, niz pa jim je po napaki Fatoumatte Sillah pripadel s 25:23.

Kamničanke so nato udarno začele tretji niz. Po izenačenju na 2:2 je sledila serija kar 11 zaporednih točk Calcita, s čimer so gostje v kali zatrle upe na domače vodstvo v nizih. Mariborčanke so po 20:7 sicer zaigrale bolje, se približale, a tako gromozanske razlike niso več uspele nadoknaditi.

So pa na krilih boljšega zaključka tretjega niza začele četrtega. Hitro so prišle do vodstva s tremi točkami (6:3), nato tudi s štirimi, ko je semafor v Lukni kazal 9:5. Mariborčanke so vztrajale v vodstvu in povedle z 18:13, nato pa je sledila vrnitev Kamničank, ki so poskrbele za napeto končnico. Sledilo je izenačenje na 22:22, po dveh zaporednih točkah domačink je bilo 24:22, po uspešnem napadu Monike Potokar pa je sledilo izenačenje na 2:2 v nizih.

Zadnje točke druge tekme finalne serije:

Tudi skrajšani tretji niz so domačinke začele bolje in povedle s 4:2. Toda to ni zmedlo Rozmanovih varovank, ki so ekspresno izenačile in imele nato v nadaljevanju pol koraka prednosti v lovu na pomembno zmago. Prvič so za dve točki povedle pri 10:8. Mirta Velikonja Grbac je z zvrhano mero sreče z asom še izenačila na 10, nato pa so odbojkarice Calcita dobile štiri od naslednjih petih točk ter po bloku Fatoumatte Sillah izkoristile prvo zaključno žogo za vodstvo z 2:0 v zmagah.

Najbolj učinkovita je bila pri gostjah Sillah z 28 točkami, s 23 ji je sledila Olivera Brulec Kostić. V domači vrsti je bila točkovno najbolj uspešna Anamaria Galić s prav tako 23 točkami.