Kamničanke po infarktni končnici ubranile državni naslov

Odbojka 21. Apr 202220:25 > 22. Apr 2022 15:57

Odbojkarice Calcit Volley se veselijo tretjega zaporednega državnega naslova, šestega skupno. Na četrti tekmi finalne serije Sportklub lige so s 3:2 premagale Novo KBM Branik in dokončno zapečatile usodo Štajerk, ki so v finalu pokazale mnogo več, kot so mnogi pričakovali.

Kamničanke so po šoku na tretji domači tekmi stresle svoje frustracije v prvem nizu četrte tekme v Lukni. Podajalka Eva Mori Pavlović je odlično organizirala napad, soigralke pa so obstreljevale bankirke, ki niso imel v prvem nizu prav nobenih možnosti. Gostje iz Kamnika so jim dopustile le 12 točk in hitro povedle.

Prvi niz:

V drugi niz so izbranke Gregorja Rozmana malce slabše vstopile, Nova KBM Branik je povedla z 10:6, nato pa se je vse skupaj spremenilo in v končnico niza so Kamničanke prišle s prednostjo 21:16. Zdelo se je, da so na pragu vodstva z 2:0 v nizih, a trdožive Štajerke so spet pokazale zobe in potrdile tezo, da se nikoli ne predajo in borijo do zadnje točke. Po delnem izidu 5:1 so izenačile na 22. točki, nato pa v napeti končnici drugi niz dobile z 28:26.

Drugi niz:

Tudi v tretjem nizu smo spremljali izenačeno predstavo. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu. Kamničanke so nazadnje vodile s 17:16, končnica niza pa je spet pripadla domačinkam, kar je nekaj povsem drugega kar smo lahko spremljali v tej sezoni. Izid je bil poravnan na 19. točki, nato pa so calcitovke do konca niza dosegle le še dve. Bankirke so povedle z 2:1 v nizih (25:21).

Tretji niz:

V četrtem nizu, ki bi že lahko odločil zmagovalca, so calcitovke stopile na plin. Hitro so stopile korak pred domače odbojkarice, na sredini niza pa se je prednost močno povišala in kmalu je bilo jasno, da bo še tretjič zapored v tej finalni seriji o zmagovalcu odločal peti niz. Četrti niz do gostje dobile z gladkih 25:16.

Četrti niz:

V petem nizu smo pričakovano spremljali pravo dramo. Kamničanke so dveh napakah domačink povedle z 2:0, a bankirke so na krilih glasnih navijačev hitro ujele ritem. Za veliko razburjanja je poskrbela 15. točka v nizu pri izidu 7:7, ko je napadala kapetanka Calcita Olivera Kostić in žogo poslala v avt, vseeno pa so sodniki točko dosodili Kamniku.

Nova KBM Branik: Milošič 3, Pogačar 2, Bračko 8, Potokar 10, Velikonja Grbac 3, Galić 15, Lorber Fijok 25

Calcit Volley: Pavlović Mori 10, Mihevc 2, Radišković 17, Kostić Brulec 21, Boisa 2, Charuk 17, Sillah 6, Čižman 8

Trener bankirk Bruno Najdič je skočil v zrak kot tudi vse igralke Nove KBM, po posredovanju linijskega sodnika pa je nato glavni sodnik točko vendarle pripisal domačim za vodstvo z 8:7.

Po dveh izjemnih točkah Lorene Lorber Fijok so bankirke povedle z 11:9, nato pa se je po pol minute odmora ustavilo. Po napakah v napadu Fijokove in Ramićeve je Kamnik izenačil na 12:12, nato pa so se zatresla kolena še na sprejemu. Po točki Lucille Charuk je Calcit prišel do prve zaključne žoge (14:12), a spet je ni izkoristil. Po dveh točkah Eve Pogačar so domačinke izenačile na 14:14, po prestopu Kostićeve so celo povedle s 15:14, nato pa so sledile tri zaporedne točke gostij. Usodo Mariborčank je z asom zapečatila Charukova (17:15).

Kamničanke so prišle do tretjega zaporednega naslova, šestega skupnega, Nova KBM Branik pa ostaja pri 16. naslovih.