Turška lekcija slovenskim prvakinjam

Odbojka 7. Nov 202318:20 0 komentarjev
Calcit Volley
Calcit Volley. Foto: Aleš Fevžer

Odbojkarice Calcita Volleyja so s porazom začele skupinski del lige prvakinj. V Carugradu jih je s 3:0 (16, 18, 19) pričakovano premagal turški prvak Fenerbahče.

Slovenske prvakinje si pred obračunom v Istanbulu niso delale utvar, da bi lahko premagale turške prvakinje in ene izmed favoritov tekmovanja. V turški prestolnici so želele čim dražje prodati kožo, hkrati pa tekmo vzeti kot priprave na drugi dve ekipi v skupini, poljski Grot Budowlani Lodž in nemški Potsdam, s katerima naj bi se vsaj na papirju lažje kosale.

Tudi proti Turkinjam pa se vsekakor niso osramotile. Na začetkih nizov so jim bile enakovredne, v odločilnih trenutkih pa niso našle protiorožja za servise domače ekipe. V prvem nizu je po izidu 15:13 Arina Fedorovceva dosegla tri zaporedne točke, dve neposredno izza servisne črte, ko je Magdalena Stysiak dosegla še blok za 21:15, je bil odpor Kamničank v nizu končan. Podoben potek sta imela tudi naslednja dva niza, gostje so do polovice držale korak, nato pa so Turkinje prestavile prestavo višje in zanesljivo prišle do zmage.

Skupno so dosegle 12 asov, od tega Fedorovceva šest, Rusinja je bila z 21 točkami najučinkovitejša igralka tekme. Pri Slovenkah jih je Maša Pucelj dosegla 13.

Naslednja tekma v ligi Kamničanke čaka že naslednji torek, ko se bodo v Tivoliju merile z Grot Budowlani Lodžem.