ACH si je v Kamniku priigral zaključno žogo

Odbojka 19. Apr 202321:49 > 22:30 0 komentarjev

ACH Volley je v Kamniku potrdil tivolsko zmago in v finalni seriji povedel z 2:0. Oranžni zmaji so na prvi tekmi tekmi pometli s Kamnikom, danes so tekmecu oddali niz.

Odbojkarji ACH Volleyja so na osmi medsebojni tekmi še osmič v sezoni premagali Kamničane in so le še zmago oddaljeni od ubranitve naslova državnih prvakov.

Če so prvo tekmo v Tivoliju dobili več kot zanesljivo, je bila druga spet bolj podobna prejšnjim obračunom. Kamničani so nudili soliden odpor, a vseeno niso bili dovolj dobri, da bi prišli do zmage.

Začetek je bil v znamenju Ljubljančanov, ki so po zaslugi bloka prišli do dveh točk prednosti, ko je ta pred končnico narasla na štiri (16:20), je kazalo, da bodo Ljubljančani brez težav prišli do vodstva z 1:0. A domači se niso predali, dva bloka Uroša Pavlovića sta jih pripeljala povsem blizu tekmeca, a zadnjega koraka za izenačenje niso naredili.

Korak držali do sredine 3. niza

Zato pa so bili v rezultatskem smislu uspešnejši v drugem nizu. Odločilno prednost so si priigrali po izidu 8:7, ko je nekaj odličnih servisov pokazal nekdanji igralec ACH Jure Okroglič, poskrbel za štiri zaporedne točke, pri tem dosegel tudi dva asa. Prednost petih točk so Kamničani tudi dolgo držali, v končnici pa so se oranžni zmaji vendarle približali na 20:22, toda preobrata vendarle ni bilo.

Domači so imeli pobudo tudi skoraj polovico tretjega niza, še na 15. točki sta bili ekipi poravnani, toda napake Kamničanov so gosti znali kaznovati, povedli so z 18:15. Po asu Danijela Koncilije za 17:23 je bilo jasno, da bodo Ljubljančani spet v prednosti.

In tej prednosti so tudi postavili piko na i. Za to imajo veliko zaslug servisi Nikole Gjorgieva, ki so gostom zagotovili vodstvo 19:14, Calcit se je še približal na dve točki zaostanka, toda dokončen udarec sta jim dala as Mateja Köka in bloka Filipa Šestana ter Koncilje.

Tretja tekma bo v petek v Tivoliju, Ljubljančani v svoji dvorani že lahko osvojijo 19. naslov prvakov.

Pleško Žavbi

Jurij Žavbi, trener Calcit Volleyja: “Težko je celotno tekmo servirati tako dobro, kot smo v drugem nizu, je pa res, če bi tako servirali vso tekmo, bi jo verjetno dobili. Je pa to lažje reči, kot narediti. Proti ACH Volleyju moraš tvegati in kdaj si v tem uspešen, kdaj ne, me pa veseli, da smo prikazali boljšo odbojko kot v soboto. Tako slabo, kot smo igrali na prvi tekmi, ne moremo več igrati, zagotovo pa lahko igramo še bolje, kar bomo skušali pokazati že v petek v Ljubljani. Morali bomo biti bolj uspešni na servisu in biti bolj uspešni v protinapadih.”

Radovan Gačič, trener ACH Volleyja: “Na današnji tekmi je bilo precej težje kot na prvi. To smo pričakovali, vseeno pa smo tudi pričakovali boljšo igro. Nekako sem imel vso tekmo občutek, da delujemo preveč zaspano, ampak v teh finalnih serijah šteje samo zmaga. Do tretje tekme je manj kot 48 ur, zato bo treba določene zadeve v naši igri popraviti. Tekmo bi morali dobiti z boljšo igro, kot smo jo prikazali, mislim pa, da je to dober opomnik, da naslova še nismo osvojili.”